PoradyJesteś zestresowany i odczuwasz lęk? Znany specjalista tłumaczy, jakie ziola ci pomogą

Jesteś zestresowany i odczuwasz lęk? Znany specjalista tłumaczy, jakie ziola ci pomogą

Lekarz o roślinach, które pomagają zredukować stres i lęk
Lekarz o roślinach, które pomagają zredukować stres i lęk
Źródło zdjęć: © YouTube | dr Marek Skoczylas
17.09.2023 10:50

Istnieją rośliny, które skutecznie pomagają zwalczyć uczucie lęku i stresu. O tym, jak działają, opowiedział w swoim najnowszym nagraniu doktor Marek Skoczylas. To naprawdę ważne, dlatego poświęć chwilę na przeczytanie. Na pewno nie pożałujesz!

Według różnych źródeł na problemy z zaburzeniami lękowymi cierpi od 2,5 do 8 milionów Polaków. Stres? Tutaj liczby są z całą pewnością znacznie większe. Tempo życia, pogoń za karierą i pieniędzmi, a także otaczające nas z każdej strony, codzienne problemy nie ułatwiają spokojnego funkcjonowania. Ostatnie lata i towarzyszące im wydarzenia — pandemia, wojna za wschodnią granicą i wyżerająca oszczędności inflacja — przysporzyły problemów na tym tle.

Zwalczanie lęku i stresu to sprawa niezwykle poważna, nie mniej zresztą niż ich zapobieganie. Zwrócenie się po poradę do specjalisty to podstawa i nigdy nie śmielibyśmy tego negować. Warto jednak wiedzieć, co w tym zakresie możemy zrobić też samemu. To dlatego zachęcamy do posłuchania dr. Marka Skoczylasa, który zaprezentował ostatnio rośliny skutecznie przeciwdziałające lekowi i stresowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rośliny, które zwalczają stres

Na początku swojego nagrania dr Marek Skoczylas zaznaczył, że niektóre bodźce stresowe są całkowicie naturalne i nie należy się nimi przejmować. Problem pojawia się w momencie, w którym stres i lęk nie ustępują nawet wtedy, gdy czynnik, który je wywołał, przestał działać. Jeszcze bardziej destrukcyjny jest lęk, którego przyczyny nie możemy znaleźć.

Niektóre rośliny wykazują właściwości zwalczające stres
Niektóre rośliny wykazują właściwości zwalczające stres© canva.com

W trakcie szukania sposobu na rozwiązanie tego problemu (na przykład przy pomocy specjalisty) warto wiedzieć, że niektóre rośliny pomogą nam przetrwać złe chwile. Doktor Skoczylas wymienił tu konkretne gatunki. Oto one:

  • Melisa. Oczywista, ale skuteczna pozycja. Swoje uspokajające właściwości zawdzięcza obecności kwasu rozmarynowego, który koi układ nerwowy.
  • Waleriana. Być może o jej walorach już słyszałeś. O kroplach z waleriany krążą już legendy, ale nie są one bezzasadne. Działanie uspokajające zostało potwierdzone naukowo.
  • Rumianek. Kryje się w nim apigenina, czyli flawonoid, który zmniejsza poziom lęku i stresu. Co ciekawe, działanie tego mechanizmu nie jest jeszcze do końca zrozumiałe badaczom. Tak czy inaczej — działa.
  • Lawenda. Roślina ta słynie nie tylko z cudnego zapachu, ale również działania przeciwlękowego. Istnieje nawet badanie, według którego olejek lawendowy działa równie dobrze, co...psychotropy z apteki.

Te dobrze nam znane rośliny na pewno przydadzą się każdej osobie, która walczy z pokonaniem uczucia przewlekłego lęku i stresu. Doktor Skoczylas, poza nimi, wymienił również kilka mniej znanych ziół: Ginko Gilobę, Męczennicę cielistą i Ashwaghandę. Nimi również warto się zainteresować!

Osłabią LĘK, strach i stres 👉 Te rośliny pomogą 🌿🌿🌿.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także