PoradyWłóż do chlebaka. Pieczywo zachowa świeżość nawet przez trzy tygodnie

Włóż do chlebaka. Pieczywo zachowa świeżość nawet przez trzy tygodnie

Chleb z tym dodatkiem pozostanie dłużej świeży - Pyszności; foto: Adobe Stock
Chleb z tym dodatkiem pozostanie dłużej świeży - Pyszności; foto: Adobe Stock
01.06.2023 09:17, aktualizacja: 01.06.2023 09:32

Przy pomocy prostych, ogólnodostępnych produktów jesteś w stanie sprawić, by twoje artykuły spożywcze pozostały świeże znacznie dłużej. Nie uwierzysz jaki dodatek wsadzony do chlebaka sprawi, że pieczywo będzie idealnie chrupiące nawet przez trzy tygodnie. Od razu polecisz do warzywniaka.

Jednego TikTokowi nie można ująć: jest prawdziwą kopalnią trików kuchennych. Niektóre z nich opisała użytkowniczka tego portalu, niejaka @katyamackle. Wszystkie patenty, które wskazała w swoim nagraniu, dotyczą przechowywania żywności; a właściwie tego, jak niestandardowe i tanie jak barszcz sztuczki mogą sprawić, by jedzenie pozostało świeże na dłużej. 

Co zrobić, żeby chleb był dłużej świeży? - Pyszności; foto: Canva
Co zrobić, żeby chleb był dłużej świeży? - Pyszności; foto: Canva

Chociaż video dziewczyny dotyczy różnych produktów, nas najbardziej zaciekawił jej patent na chleb. Okazuje się, że dodanie do niego niewielkiego kawałka popularnego warzywa sprawi, że chleb nawet przez trzy tygodnie będzie smakował tak, jakby dopiero wyszedł z pieca. Jeśli więc do tej pory miałeś problem z pleśnią albo wysychaniem pieczywa — koniecznie dowiedz się, co możesz na to poradzić!

Jak sprawić, by produkty spożywcze pozostały świeże?

Zanim tiktokerka pokazała, jak wydłużyć przydatność do spożycia chleba, zajęła się innymi popularnymi produktami, które nie należą do najtrwalszych. Na pierwszy ogień poszedł banan. Katya przekonuje, że owinięcie jego końcówek folią aluminiową sprawia, że proces ich przejrzewania zostaje zatrzymany. Umyte w mieszance wody i octu jabłkowego maliny i borówki trzyma natomiast w pojemniku wyłożonym zwilżonym ręcznikiem papierowym.

Tiktokerka pokazała również, jak przechowuje warzywa. Szparagi zanurza do połowy w wodzie, a marchewki z rodzaju "baby carrots" — całkowicie w niej zanurzone. Na koniec Katya zdradziła sposób na to, by chleb pozostał świeży nawet przez trzy tygodnie. Ten patent jest naprawdę niewiarygodny.

Przechowywanie chleba z kawałkiem warzywa

Pomysłowa tiktokerka uważa, że dodanie do schowanego w foliowym opakowaniu chleba dwóch kawałków selera naciowego sprawi, że pieczywo to nie będzie schło przez kolejne 2-3 tygodnie. Ma to działać w ten sposób, że gałązki selera oddają chlebowi część wilgoci. Co ciekawe (i paradoksalne) ma to też sprawić, że chleb nie będzie pokrywał się pleśnią. Podobnym działaniem wykazuje się świeże jabłko albo ziemniak.

Musimy jednak zaznaczyć, że przechowywanie chleba w plastikowym opakowaniu nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli chcesz przeczytać o optymalnych warunkach, dzięki którym pieczywo pozostaje świeże możliwie najdłużej, to koniecznie zerknij jeszcze do tego artykułu. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także