NewsyWłożył truskawki pod mikroskop. Oto dlaczego powinniśmy je myć przed zjedzeniem

Włożył truskawki pod mikroskop. Oto dlaczego powinniśmy je myć przed zjedzeniem

Truskawki pod mikroskopem mogą wywołać szok - Pyszności; foto: Canva, TikTok
Truskawki pod mikroskopem mogą wywołać szok - Pyszności; foto: Canva, TikTok

09.06.2023 17:03, aktual.: 09.06.2023 18:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tiktoker postanowił udowodnić wszystkim, że mycie truskawek przed ich zjedzeniem powinno stać się naszą rutyną. Owoce umieścił pod mikroskopem, a to, co tam odkrył, może przyprawić o zawrót głowy. Po obejrzeniu tego nagrania już nigdy nie zjesz ich prosto z krzaku. 

Truskawki są niewątpliwie owocem zdrowym i w sezonie powinniśmy się nimi zajadać ile tylko można. Żeby jednak rozkoszować się ich prozdrowotnymi właściwościami, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, miejsce ich pochodzenia. To niezwykle ważne, żeby nauczyć się odróżniać truskawki z polskich upraw, od całorocznych owoców importowanych. Po drugie, odpowiedni proces ich mycia. Niestety, zwykła woda tu nie wystarczy i żeby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, trzeba jeszcze sięgnąć po dodatkowe środki. Więcej o tym, jak poprawnie myć truskawki, przeczytasz w tym artykule. 

Dlaczego zawsze powinniśmy myć truskawki? - Pyszności; foto: Canva
Dlaczego zawsze powinniśmy myć truskawki? - Pyszności; foto: Canva

Niektórzy mogą jednak stwierdzić, że te środki ostrożności to przerost formy nad treścią. Takim niedowiarkom z przyjemnością przedstawimy nagranie, które sporządził tiktoker @oneminmicro, który postanowił umieścić truskawki pod mikroskopem. Uprzedzamy, że widzów o słabszych nerwach może on lekko przerazić.

Truskawki w powiększeniu

Tiktoker, którego cały "kontent" polega na pokazywaniu różnych rzeczy w ogromnym powiększeniu (na jego profilu odnajdziemy takie ciekawostki jak banan, woda oceaniczna czy mrówka pod mikroskopem), powiedział, że wynik jego nowego eksperymentu — z truskawką w roli głównej — nie zaskoczył go, ale mimo to wywołał u niego pewien szok. "Oto powody, dla których zawsze powinieneś myć truskawki" - zapowiedział.

Pierwsza truskawka, którą umieścił pod mikroskopem, nie prezentowała się źle. Co prawda przemykał po niej niewidoczny gołym okiem robaczek, ale w końcu @oneminmicro zebrał ten owoc prosto z krzaku. Prawdziwy "horror" rozpoczął się, kiedy tiktoker zbadał drugą truskawkę, która była delikatnie uszkodzona. Mężczyzna zobaczył wtedy mikroskopijną dziurkę w owocu. Chwilę potem okazało się, że nie była to jedynie pusta przestrzeń, lecz przytulny dom maleńkiego, ale potwornie wyglądającego robaka przypominającego ślimaka.

W ramach ciekawostki tiktoker pokazał jeszcze mocniejsze powiększenie truskawki. Musimy przyznać, że patrzyliśmy na ten obraz z niemałym zaciekawieniem. I mimo że owoc ten wygląda pod mikroskopem pięknie, to wskazany przez mężczyznę robak nieco nam zepsuł to wrażenie. Daj znać, czy tobie również!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także