NewsyZerwij liście winogron i zalej je winem. To najlepszy domowy eliksir młodości

Zerwij liście winogron i zalej je winem. To najlepszy domowy eliksir młodości

Wino, które jest eliksirem młodości. Fot. Pixabay, Facebook/Zielony Zagonek
Wino, które jest eliksirem młodości. Fot. Pixabay, Facebook/Zielony Zagonek
15.06.2023 12:47, aktualizacja: 15.06.2023 13:39

Większości z nas wydaje się, że liście winogron są bezużyteczne. To jednak niezwykle mylne myślenie. Wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. Co ciekawe, są wspaniałym składnikiem domowego eliksiru młodości. Jak przygotować taki eliksir i jakich korzyści można się spodziewać? Odpowiadamy. 

Autorka strony Zielony Zagonek postanowiła podzielić się z internautami przepisem na eliksir młodości. Skład takiej mikstury jest bardzo prosty, więc każdy z nas może zrobić ją w domu. Czy rzeczywiście jest eliksirem młodości i zdrowia?

Eliksir młodości - czy w ogóle istnieje? Zielony Zagonek odpowiada

Resweratrol to silnie działający przeciwutleniacz, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jak wyjaśnia autorka strony Zielony Zagonek, jest pomocny w  neutralizowaniu wolnych rodników, które  odpowiadają za starzenie się i występowanie różnych chorób przewlekłych.

"Jest uważany za substancję o "chłodzącym" działaniu, które pomaga zrównoważyć "gorąco" w ciele, często powiązane z zapaleniem, jednym z głównych czynników ryzyka wielu chorób przewlekłych. To może wyjaśniać, dlaczego resweratrol jest skuteczny w zwalczaniu różnych chorób serca, nowotworów czy poprawia odporność na stres" - czytamy na Facebooku.

Resweratrolu należy szukać m.in. w liściach winogron.

- Zerwij liście winogron i zalej je winem. To najlepszy domowy eliksir młodości - zapewnia autorka strony Zielony Zagonek.

Do przygotowania mikstury potrzebujemy 30 dużych liści winogron, które należy zalać 500 ml czerwonego wina.

"Pozostaw na miesiąc, a potem ciesz się swoim własnym eliksirem młodości!" - czytamy wskazówkę.

Pijemy go przez trzy miesiące, a następnie robimy trzy miesiące wcześniej i znów wracamy do mikstury. Dawkowanie to 8-9 kropli pod język - na czczo lub wieczorem.

Liście winogron - do czego ich użyć?

Liście winogron świetnie nadają się również do zawijania gołąbków. Suszone i rozdrobnione liście możemy z kolei użyć do przygotowania herbatki, która jest bardzo smaczna. Ciekawostką jest, że można przygotować również sok z liści winogron, a nawet używać ich jako dodatek do sałatek, kanapek, czy innych potraw - zarówno mięsnych, jak i warzywnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także