NewsyZjadł najostrzejszą "chińską zupkę". Jego mina mówi wszystko

Zjadł najostrzejszą "chińską zupkę". Jego mina mówi wszystko

Test "chińskiej zupki"/źródło: @wantabite
Test "chińskiej zupki"/źródło: @wantabite
Marzena Pęcak
13.07.2023 08:45

Czy próbowałeś kiedykolwiek najostrzejszej "chińskiej zupki", jaka jest dostępna w naszym kraju? Zrobił to pewien TikToker. Jak mu poszło? I czy w ogóle był w stanie ją zjeść? Tego wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu mojego artykułu!

Dziś mam coś dla fanów naprawdę ostrych smaków. Sama lubię wyraziste kombinacje w kuchni, ale po obejrzeniu pewnego filmiku na TikToku, mam mieszane uczucia. Patrząc na reakcję mężczyzny, który występuje w nagraniu, chyba nie byłabym w stanie zmierzyć się, aż z tak ostrym daniem. Test jedzeniowy w jego wydaniu na pewno nie pozostawi cię obojętnym.

Jeśli jesteś ciekaw jak zareagował TikToker i o jakie danie w ogóle chodzi, przechodzimy do sedna. Będzie się działo!

Test najostrzejszej "chińskiej zupki" na polskim rynku

Jakiś czas temu na koncie @wantabite na TikToku, które tworzy Beata z Polski i Tetsu z Japonii, pojawiło się ciekawe nagranie. Odważny mężczyzna postanowił zmierzyć się ze smażonym makaronem o smaku ostrego kurczaka. Jeśli by mu się udało, miał otrzymać 100 zł nagrody. Jak to się skończyło?

Warto podkreślić, że tego typu wyzwania cieszą się obecnie sporą popularnością w internecie. W sieci nie brakuje odważnych śmiałków, którzy chcą zmierzyć się z naprawdę ostrym daniem. W omawianym dzisiaj nagraniu Tetsu podkreśla, że makaron, który ma skosztować, ma aż 10000 jednostek w skali Scoville'a. Dla przypomnienia jest to skala ostrości danej potrawy. Zazwyczaj stosowana jest w przypadku papryk.

Już podczas przygotowania samego dania, TikToker określił je mianem "demona w płynie". Zwrócił również uwagę na ciemną i intensywną barwę sosu. Podkreślił też, że choć danie wygląda bardzo niewinnie, już sam zapach jest bardzo intensywny i mega ostry. Co było dalej?

Dania instant w naszym kraju cieszą się sporą popularnością/źródło: mnimage
Dania instant w naszym kraju cieszą się sporą popularnością/źródło: mnimage

Reakcja na ostrą potrawę

Tatsu ostatecznie dał radę i zjadł całe danie. Nie było jednak łatwo, o czym najlepiej świadczy jego reakcja. Już od samego początku mężczyzna zwracał uwagę na ostrość potrawy. I jak się okazało, wraz z kolejnymi kęsami,  intensywność tylko rosłą. Co więcej, tester podkreślił, że danie jest pełne wielu smaków.

Z racji wysoki poziom ostrości testowanej potrawy, nie powinien zdziwić cię fakt, że reakcje Tatsu zmieniały się z minuty na minutę. W jego oczach pojawiły się nawet łzy, zaczął też przebierać nogami. I choć było trudno, mężczyzna się nie poddał. Zjadł całe danie. Tym samym wygrał 100 zł. Chcesz zobaczyć reakcje Tatsu? Nagranie znajdziesz poniżej.

Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, czy sam chciałbyś się zmierzyć z najbardziej ostrą "chińską zupką" dostępną w naszym kraju? Ja już na starcie chyba bym zrezygnowała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także