PoradyZnajoma wkłada często papier toaletowy do lodówki. Śmiałam się dopóki sama nie spróbowałam

Znajoma wkłada często papier toaletowy do lodówki. Śmiałam się dopóki sama nie spróbowałam

Lodówka nie będzie śmierdziała, jeśli włożysz do niej papier toaletowy, fot. Pyszności
Lodówka nie będzie śmierdziała, jeśli włożysz do niej papier toaletowy, fot. Pyszności
05.07.2023 20:00, aktualizacja: 05.07.2023 21:46

Lodówka to ciekawe urządzenie. Sprawia, że dania, które do niej włożymy, pozostają zimne i możemy odgrzać je następnego dnia. Niestety, czasem zdarza się, że całkowicie o nich zapominamy i mamy potem problem. Otwieramy drzwiczki i uderza nas smród.

Wyciągamy wszystkie produkty i wyrzucamy te, które się zepsuły. Niby jest lepiej, ale nie do końca. Na szczęście istnieją babcine sposoby, które pozwolą rozprawić się z tym problemem. Jeden z nich wydawał mi się naprawdę głupi, ale zmieniłam zdanie po tym, jak go przetestowałam. Czy było warto?

Lodówka nie będzie nieprzyjemnie pachnieć

Moja znajoma regularnie wkłada tam papier toaletowy. Zawsze zastanawiałam się, o co chodzi. Dlaczego ona to robi? Przecież to jest bez sensu. Tak bardzo mnie to nurtowało, że postanowiłam sprawdzić to sama. Zanim włożyłam rolkę do środka, na chwilę zamoczyłam w roztworze z sodą oczyszczoną. Jakie wnioski? Tego się nie spodziewałam. Okazało się, że sposób z papierem toaletowym naprawdę działa, a lodówka wewnątrz już nie śmierdzi. Magia!

Dlaczego ten sposób jest taki dobry? Soda oczyszczona chłonie nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu skupiają się one na papierze toaletowym. Mało tego, można liczyć też na to, że pozbędziemy się wilgoci.

Istnieją proste sposoby na to, by lodówka dobrze pachniała (Unplash)
Istnieją proste sposoby na to, by lodówka dobrze pachniała (Unplash)

To nie jest jedyny sposób na smród

Lodówka będzie pachnieć, jeśli włożymy do niej torebkę po herbacie. Podobnie jak soda oczyszczona jest świetnym pochłaniaczem. Neutralizuje też niezbyt przyjemne zapachy. Warto pamiętać o tym, że ilość torebek zależy od tego, jak duże jest urządzenie (im większe, tym więcej musimy ich włożyć).

Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie surowego ziemniaka. Trzeba jednak pamiętać, by go co kilka dni wymieniać. Inaczej możemy tego żałować. Pleśń, która w pewnym momencie pojawi się na warzywie lub owocu, zacznie rozwijać swoją cywilizację i będzie na etapie wybierania papieża. Tak samo jest z połówką cytryny. Miąższ wchłonie zapachy i sprawi, że lodówka nie przywita nas odorem z czeluści piekielnych. Pozostawienie jej jednak na długo w lodówce to ogromny błąd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także