NewsyZnany youtuber zamówił największą pizzę w Polsce. Ledwo zmieściła się w samochodzie

Znany youtuber zamówił największą pizzę w Polsce. Ledwo zmieściła się w samochodzie

Pizza była tak duża, że ledwo zmieściła się w samochodzie
Pizza była tak duża, że ledwo zmieściła się w samochodzie
Źródło zdjęć: © YouTube | KSIĄŻULO (screenshot)

31.08.2023 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigantyczną, bo mierzącą 70 centymetrów średnicy pizzę próbował pokonać znany youtuber Książulo wespół z towarzyszącym mu Bigwojtkiem. Wielkość dania rzeczywiście robi wrażenie. Jednak czy o smaku można powiedzieć to samo?

Największa pizza w Polsce to kolejne wyzwanie, przed jakim stanął znany youtuber Książulo, który podróżując po Polsce, wpada do mniej lub bardziej popularnych restauracji i komentuje to, co dostaje na talerzu. Tym razem zatrzymał się w Toruniu, by stanąć w szranki z nie lada gigantem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książulo ocenia największą pizzę w Polsce

Książulo udał się do toruńskiej pizzerii "Don Corleone". To właśnie tam serwowana jest, jak zapewnia youtuber, prawdopodobnie największa pizza w Polsce - bo o średnicy wynoszącej ok. 70 cm. Mniej więcej tyle samo mierzy pizza w gdańskim "Tam Gdzie Zawsze" (serwowana wyłącznie w formie wyzwania), z tą różnicą jednak, że ta toruńska jest dwa razy tańsza.

Książulo postanowił zamówić pizzę telefonicznie. To jego odpowiedź na komentarze internautów sygnalizujące, że jako osoba rozpoznawalna otrzymuje w odwiedzanych lokalach lepiej przygotowane potrawy. Razem z towarzyszącym mu youtuberem (znanym pod nickiem Bigwojtek) zamówili pół pizzy salami i pół hawajskiej.

Książulo testuje największą pizzę w Polsce
Książulo testuje największą pizzę w Polsce © YouTube | KSIĄŻULO (screenshot)

Gigantyczna pizza nie zmieściła się w samochodzie. A jak smakowała?

Jak widać w nagraniu udostępnionym przez Książula na YouTube, pizza była tak duża, że ledwo zmieściła się w samochodzie. Danie z dwoma dodatkowymi sosami i (darmową) butelką napoju gazowanego kosztowało 76 zł (dla porównania: gigantyczna pizza w gdańskim "Tam Gdzie Zawsze" kosztowała w kwietniu br. 160 zł). Wielkość pizzy rzeczywiście robi wrażenie. A jak smakuje?

- Ta hawajska jest przyjemna (...) spodziewałem się naprawdę, że będzie gorzej - podsumował Książulo. - Nie jest to nic wykwintnego, nie jest to nic ze składnikami dobrej jakości. Nie jest to też nic najgorszego - dodał.

W przypadku wersji salami Książulo oczekiwał klasycznego połączenia sera, sosu i salami. Na pizzy z "Don Corleone" znalazło się jednak dużo więcej składników. Była dodatkowa szynka, papryka czerwona i habanero, a nawet pieczarki. Niemniej, panowie zaskoczeni byli nie najgorszym smakiem i jakością pizzy, która kosztowała, jak na tę wielkość, niewiele.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także