NewsyPoszedł do sklepu po 106 bułek. Były mu potrzebne do jednej rzeczy

Poszedł do sklepu po 106 bułek. Były mu potrzebne do jednej rzeczy

Kupił ponad 100 bułek. Jego pomysł spodobał się widzom
Kupił ponad 100 bułek. Jego pomysł spodobał się widzom
Źródło zdjęć: © YouTube | @BIGWOJEK
10.08.2023 13:47

Ponad 100 bułek znajdowało się w sklepowym wózku youtubera, kiedy pojawił się przy kasie. W kolejnym sklepie dobrał jeszcze kilka produktów, a następnie, wespół z kolegą z fachu, przygotował jedzenie, którym postanowił nakarmić ludzi na ulicach Warszawy. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę, a internauci nie szczędzą pochwał.

Youtuber znany pod pseudonimem BIGWOJEK postanowił własnoręcznie przygotować 100 kanapek i rozdać je na ulicach Warszawy za darmo. To, wnioskując z jego wypowiedzi, pewien sposób podziękowania za to, że już ponad 100 tysięcy osób subskrybuje jego kanał. "W życiu nie pomyślałam, że wzruszę się na tym kanale" - komentują nagranie internauci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kupił 106 bułek. BIGWOJEK zaskoczył widzów

BIGWOJEK kojarzony jest ze swojej działalności na YouTube, gdzie serwuje widzom filmiki, krążące wokół tematyki kulinarnej. Mężczyzna pracuje też branży muzyczno-rozrywkowej. Często pojawia się u boku Książula, kolejnego youtubera, który zaskarbił sobie sympatię internatów, zwiedzając Polskę fastfoodowym szlakiem.

W opublikowanym niedawno wideo BIGWOJEK zaskoczył widzów i w przeciwieństwie do najczęściej pojawiających się na jego kanale publikacji, w tej - zamiast jeść, postanowił samodzielnie przygotować jedzenie dla innych. W złożeniu i rozdaniu 100 kanapek pomógł mu Książulo.

Kajzerka, majonez, szynka, ser, ogórki i sałata - z tych produktów przygotowano kanapki. Mężczyźni uskutecznili pomysł w kuchni profesjonalnej, gdzie na ręce spoglądał im specjalista. Tam też mieli do dyspozycji sprzęt kuchenny, który pomógł im usprawnić cały proces przygotowania tak dużej liczby bułek.


Mamy kanapki. Mam nadzieję, że są tu jacyś głodni ludzie. W pierwszej kolejności wybrałem patelnię [potoczna nazwa placyku przed stacją metra Centrum w Warszawie - przyp. red.], ponieważ tu jest zawsze dużo osób potrzebujących, a dodatkowo ogólnie jest dużo osób, więc wydaje mi się, że sprawnie to pójdzie - oznajmił BIGWOJEK na YouTube.

BIGWOJEK rozdał bułki na ulicach Warszawy
BIGWOJEK rozdał bułki na ulicach Warszawy© YouTube | @BIGWOJEK

Rozdawali kanapki na ulicy. Internauci: wielki szacun

Pierwszych kilka prób zakończyło się niepowodzeniem - ludzie, zaczepiani przez mężczyznę, odmawiali poczęstowania się kanapką. Być może nie byli świadomi tego, że jedzenie jest darmowe i obawiali się, że trzymając już bułkę w dłoni, będą zmuszeni po prostu za nią zapłacić. Jak widzimy jednak na nagraniu, akcja zakończyła się powodzeniem. BIGWOJTEK i Książulo pojawili się m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki oraz w galerii handlowej" Złote Tarasy".

Akcja nie skończyła się jednak wyłącznie na rozdawaniu kanapek. BIGWOJTEK wsparł finansowo kilka napotkanych osób w trudnej sytuacji życiowej. Dwóm mężczyznom wręczył pieniądze, a od jednej z kobiet kupił wszystko, czym handlowała na ulicy (były to głównie ubrania). Filmik spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem.


Filmy z testowania jedzenia mega, filmy z pomagania ludziom - bezcenne :) Pamietajcie, że dobro wraca; Jak niewiele potrzeba by być człowiekiem dla innych. Panowie. wielki szacun. Chylę czoła. Wojek i Książulo powtarzajcie takie akcje. Jeśli choć mały procent z YT idzie na takie akcje, to i tak mount everest dla tych osób (pis. oryg.) - czytamy w komentarzach

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także