Newsy30 dni piła 3 litry wody. W to, co stało się z jej ciałem, nie mogła uwierzyć

30 dni piła 3 litry wody. W to, co stało się z jej ciałem, nie mogła uwierzyć

Regularne picie wody jest bardzo ważne. Pamiętasz o tym?/źródło:  Farknot Architect/Adobe Stock
Regularne picie wody jest bardzo ważne. Pamiętasz o tym?/źródło: Farknot Architect/Adobe Stock
Marzena Pęcak
29.07.2023 08:59, aktualizacja: 29.07.2023 14:29

Jak dużo wody pijesz w ciągu dnia? Wiele osób bagatelizuje ogromną rolę wody w codziennej diecie. A to duży błąd, o czym przekonasz się już za moment. Bohaterka dzisiejszego artykułu przez 30 dni piła 3 litry wody dziennie. Po pewnym czasie jej ciało zaczęło się zmieniać. 

Na pewno nieraz słyszałeś w swoim życiu, że należy pić minimum 2 litry wody dziennie. I w teorii wszystko wydaje się bardzo proste, bo nie jest to w końcu skomplikowany proces. Jednak kiedy przechodzimy do praktyki, to zaczynają się tzw. schody. Nagle okazuje się, że zapominamy o regularnym piciu wody. Dzień mija w mgnieniu oka, a my nawet nie wypiliśmy szklanki wody. Zamiast tego w naszym organizmie krąży kawa, o której jakoś nie potrafimy zapomnieć.

W tym miejscu muszę się do czegoś przyznać. Wyżej opisana historia to 1:1 moja codzienność. Po prostu do tej pory nie potrafiłam wprowadzić w życie regularnego picia wody. Mam jednak zamiar to zrobić, a wszystko to za sprawą pewnej inspirującej historii. Jeśli też masz problem z regularnym piciem wody, koniecznie musisz ją poznać.

3 litry wody każdego dnia

Buszując w sieci, natrafiłam ostatnio na ciekawą historię. Swoimi doświadczeniami, odnośnie regularnego picia wody, podzieliła się dziennikarka Magdalena Gryc z portalu gazeta.pl. Jak się okazuje, kobieta miała bardzo podobne rozterki. Postanowiła jednak to zmienić po przeczytaniu artykułu o dziewczynie, która wprowadzając w życie dwie zasady, zrzuciła zbędne kilogramy. Co takiego zrobiła? Postawiła na zasadę spożywania posiłków o stałej porze i piła regularnie wodę w ciągu dnia.

Pani Magdalena zdecydowała, że też przetestuje tę metodę. I jak podkreśla w swoim tekście, o ile problemów nie było w przypadku jedzenia, to gorzej wyglądała sytuacja z regularnym piciem wody. Na szczęście po paru dniach picie 3 litrów wody stało się jej nawykiem. Z racji, że kobieta pracuje zdalnie, to woda towarzyszyła jej zawsze przy biurku. Tym samym nie zapominała o niej, bo ciągle ją widziała. Picie wody stało się dla niej tak naturalne, że nawet zaczęła zabierać ją ze sobą w bidonie, kiedy opuszczała swoje cztery kąty.

Ile wody pijesz w ciągu dnia?/źródło: eddows, Tharakorn arunothai
Ile wody pijesz w ciągu dnia?/źródło: eddows, Tharakorn arunothai

Co stało się po miesiącu?

Wprowadzone zmiany szybko dały niesamowite efekty. Już po 30 dniach kobieta widziała spektakularne zmiany.

"Po miesiącu zauważyłam, że moje ciało jest jędrniejsze i bardziej napięte. Na udach zniknęły rozstępy i nie było widać cellulitu, który wcześnie był moim największym kompleksem. Czułam się lepiej, bo mój organizm oczyścił się z toksyn, a woda przeciwdziałała zakwaszeniu. Poza tym wygładziła skórę i poprawiła moją cerę. Byłam w szoku, że w zaledwie miesiąc zobaczyłam takie efekty. " - pisze dziennikarka gazety.pl

I to właśnie ta relacja przekonała mnie do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Picie wody naprawdę nie jest wymagającym i trudnym procesem. Trzeba tylko wyrobić w sobie nawyk. Dlatego od dziś woda będzie towarzyszyć mi na każdym kroku. Aby zachęcić się do picia wody, kupiłam nawet fikuśny kubek, który mogę wszędzie ze sobą zabrać. Mam nadzieję, że tym razem się nie poddam i zacznę w końcu pić regularnie wodę. Najgorsze będą pierwsze dni, bo muszę się przyzwyczaić i wypracować nawyk sięgania po wodę. Uważam jednak, że efekty, o jakich pisze pani Magda, są tego warte. A ty co o tym myślisz?

Zanim się pożegnamy, należy podkreślić jeszcze jedną ważną kwestię. W swoim teście dziennikarka zaznacza, że jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, musimy też pamiętać o zbilansowanej diecie. W naszym menu nie może zabraknąć pięciu pełnowartościowych posiłków, które należy spożywać regularnie co 3-4 godziny.

"Warto pamiętać, że odchudzanie zawsze powinno przeprowadzać się z rozsądkiem. Najzdrowsze jest gubienie maksymalnie 1 kg tygodniowo, a sam deficyt kaloryczny to klucz do sukcesu." - podsumowuje.

Podejmujesz wyzwanie razem ze mną? Od dziś pijemy 3 litry wody dziennie i stawiamy na pięć pełnowartościowych posiłków, które będziemy jeść o określonych porach. Tym razem na pewno nam się uda!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także