NewsyAle wstyd! W Krakowie na igrzyskach sprzedają "niedźwiedzie" za 12 zł

Ale wstyd! W Krakowie na igrzyskach sprzedają "niedźwiedzie" za 12 zł

Kraków i wpadka podczas igrzysk, fot. Pixabay
Kraków i wpadka podczas igrzysk, fot. Pixabay

25.06.2023 11:36, aktual.: 25.06.2023 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Igrzyska Europejskie w Krakowie trwają w najlepsze. W dawnej stolicy Polski pojawili się więc nie tylko kibice z Polski, ale i z zagranicy. Organizatorzy nie popisali się jednak znajomością języka obcego. Okazuje się, że na igrzyskach można kupić "niedźwiedzie" za zawrotną kwotę 12 złotych za sztukę. 

Polacy mają na swoim koncie sporo medali. W czwartek zdobyli sześć medali, w piątek również sześć i sześć także w sobotę. Nasi sportowcy zdobyli więc 18 medali igrzysk (8 złotych, 4 srebrne, 6 brązowych), co daje im piąte miejsce w tabeli. Igrzyska kończą się jednak dopiero w niedzielę 2 lipca, więc jest jeszcze czas na to, by polepszyć doskonały wynik.

Wpadka organizatorów na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. "Niedźwiedzie" trafiły do sprzedaży

"Dlaczego na Igrzyskach Europejskich sprzedają niedźwiedzie, zamiast piwa?" - zapytał jeden z internautów na Twitterze.

I choć beer, czyli piwo, i bear, czyli niedźwiedź, zapisuje się podobnie, to słowa to oznaczają co innego. Kibice nie kupowali więc piwa tylko niedźwiedzie. Pomyłka nastąpiła w menu barku, w którym można było kupić również gazowe napoje, chipsy, czy wodę. Wielu internautów jest rozbawionych wpadką, jednak taka pomyłka nie powinna wydarzyć się na wydarzeniu o takiej randze.

"Polecam kupić. Zamiast trzymać psy na zewnątrz, to warto wyposażyć się (za 48 zł) w 4 takie niedźwiedzie. Tak, żeby z każdej strony czatowały" - napisał jeden z internautów.

Igrzyska Europejskie w Krakowie.  Inwestycja pochłonęła miliony złotych

Igrzyska Europejskie w Krakowie rozpoczęły się 21 czerwca i zakończą się 2 lipca 2023 r. Inwestycja pochłonie miliony złotych. W poprzednich dwóch edycjach Igrzysk Europejskich Polacy wywalczyli 34 medale. Podczas pierwszej w Baku , która odbyła się w 2015 roku reprezentacja Polski licząca 213 osób zdobyła 20 medali - 2 złote, 8 srebrnych i 10 brązowych. Cztery lata później, czyli w 2019 roku w Mińsku Polacy zdobyli 14 medali- 3 złote, 1 srebrny i 10 brązowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także