InspiracjeApoloniusz Tajner schudł ponad 20 kg i odmłodniał. Trzyma się tylko 2 zasad

Apoloniusz Tajner schudł ponad 20 kg i odmłodniał. Trzyma się tylko 2 zasad

Apoloniusz Tajner - Pyszności
Apoloniusz Tajner - Pyszności
Źródło zdjęć: © Instagram, YouTube | Apoloniusz Tajner, Portal OX.PL
05.02.2024 15:31

Apoloniusz Tajner, znany i ceniony trener skoków narciarskich, zaskoczył wszystkich swoją spektakularną metamorfozą. Udało mu się pozbyć nadprogramowych 20 kilogramów, a jego nowa sylwetka robi wrażenie. Tajner, który jest legendą skoków narciarskich, zdradził, że kluczem do jego sukcesu były dwie proste zasady, które zdecydował się wprowadzić do swojego codziennego życia.

Apoloniusz Tajner, który przez wiele lat był prezesem PZN, zasłynął nie tylko jako trener, ale także jako osoba, która potrafiła przeprowadzić skuteczną walkę z nadwagą. W ciągu ostatnich lat udało mu się schudnąć aż 20 kilogramów. Za imponującą metamorfozą stoi specjalna dieta, a właściwie sam styl żywienia, który w ostatnich czasach nabrał na popularności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Apoloniusz Tajner i jego dieta

Apoloniusz Tajner nie ukrywa, że główną motywacją do zmiany stylu życia była jego partnerka, Izabela Podolec. Pomimo różnicy wieku wynoszącej 36 lat, para jest szczęśliwa i doczekała się syna, Leopolda. Tajner, chcąc zachować dobrą kondycję i zatrzymać postęp czasu, postanowił zrzucić zbędne kilogramy.

Przed 7 laty wprowadziłem dwie zasady. Jest to bardzo duża praca mojej żony. Całkowicie rzuciłem alkohol. Nie to, żebym jakoś nadmiernie z niego korzystał, ale całkowicie zaprzestałem pić alkohol. Zmieniłem też tryb odżywiania. Praktycznie zrezygnowałem z mięsa, chociaż jak mam ochotę, to jem, ale generalnie dużo warzyw - mówi w rozmowie z "Super Expressem"

Efekty wprowadzonych zmian są widoczne na pierwszy rzut oka. Tajner nie tylko schudł, ale również zmienił swój wygląd - zniknął jego charakterystyczny wąs, a sylwetka stała się znacznie smuklejsza. W utrzymaniu nowego stylu życia pomaga mu żona, Izabela Podolec. Oprócz syna Leopolda, trener ma także dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa - córkę Dominikę i syna Tomisława.

Apoloniusz Tajner zmienił się nie do poznania
Apoloniusz Tajner zmienił się nie do poznania© Instagram | Apoloniusz Tajner

Dieta IF Apoloniusza Tajnera

poloniusz Tajner zdecydował się na dietę IF, która cieszy się dużą popularnością w ostatnich latach. Dieta ta polega na stosowaniu okien żywieniowych - przez wyznaczony czas jemy wszystko, co zaplanowaliśmy, a przez resztę dnia pościmy. Tajner wybrał metodę 16:8, co oznacza, że przez 16 godzin na dobę pozwala swojemu żołądkowi odpocząć, a przez pozostałe 8 godzin może jeść do woli.

IF, czyli dieta okienkowa. Czy wiesz, czym jest post przerywany?
IF, czyli dieta okienkowa. Czy wiesz, czym jest post przerywany?© 123RF

Ten model żywienia nie jest jednak odpowiedni dla każdego. Osoby pracujące fizycznie, intensywnie uprawiające sport, mające problemy z niewyspaniem się (np. młode matki) oraz kobiety w ciąży powinny go unikać. Przed podjęciem decyzji o przejściu na jakąkolwiek dietę, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także