PoradyPopularny owoc w tym kolorze smakuje wspaniale. Nie wierzyłem, dopóki nie spróbowałem

Popularny owoc w tym kolorze smakuje wspaniale. Nie wierzyłem, dopóki nie spróbowałem

Biała truskawka - Pyszności; Foto Canva.com
Biała truskawka - Pyszności; Foto Canva.com
18.04.2023 20:33

Czy istnieje  możliwość, by połączyć smak polskiej truskawki i aromat egzotycznego owocu, jakim jest ananas? Oczywiście, że tak! Nie uwierzysz, dopóki nie spróbujesz. Biała truskawka, bo o niej mowa, to owoc, który przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi. Odmienne kolory nie świadczą tu o braku smaku, wręcz przeciwnie.

Jeśli  zastanawiasz się nad tym, kiedy rozpocznie się sezon na truskawki, to wiedz, że to już całkiem niedługo. Do tego czasu, masz niepowtarzalną możliwość, by spróbować czegoś naprawdę wyjątkowego. Biała truskawka, pomimo tego, że wygląda jak niedojrzała truskawka, to smakuje wspaniale. Jakie właściwości ma biała truskawka i dlaczego warto ją jeść?

Biała truskawka - co to takiego?

Zastanawiasz się nad tym, czym jest biała truskawka? To owoc, który jest określany również jako pineberry lub ananotruskawka. Jest to odmiana truskawki, na punkcie której oszalał cały świat. Jak sama nazwa wskazuje, taka wersja truskawki łączy w sobie smak tego popularnego owocu i aromat ananasa. To, co najbardziej charakterystyczne w jej przypadku, to biały kolor i charakterystyczne czerwone nakrapianie. Nie są to niedojrzałe truskawki, ale w pełni dojrzały i smaczny owoc białej truskawki.

Biała truskawka - Pyszności; Foto Canva.com
Biała truskawka - Pyszności; Foto Canva.com

Smak białej truskawki można określić jako słodki. Aromat jest bliższy ananasowi, co czyni ten owoc bardziej egzotycznym. Owocuje w czerwcu i lipcu. Co ważne, pineberry jest odporna na szkodniki, więc nie trzeba jej pryskać. Świetnie się prezentuje i można ją uprawiać również w Polsce.

Skąd pochodzi biała truskawka?

Skąd pochodzi biała truskawka i dlaczego warto ją jeść? W ramach uzupełnienia warto podkreślić, że powstała z połączenia dwóch odmian truskawek - fragaria chiloensis i fragaria virginiana. Niegdyś była popularna w państwach Ameryki Południowej, ale coraz rzadziej można tam spotkać białą truskawkę. Biała truskawka jest uprawiana głównie w Holandii, ale i w Polsce występuje coraz częściej. Jeśli jesteś zainteresowany i zastanawiasz się, jak wyhodować białą truskawkę, to wiedz, że możesz to zrobić w swoim domu i w swoim ogrodzie. To naprawdę proste!

Zastosowanie białej truskawki - jak ją podać i z czym jeść?

W tym miejscu warto poświęcić kilka słów, odnośnie tego, jak podawać białą truskawkę, z czym jeść i w jaki sposób ją spożywać. Bez problemu można ją zjeść na surowo - wcześniej należy ją umyć i oczyścić z szypułek. Jest to owoc, który charakteryzuje się niesamowitą delikatnością, więc najlepiej jest ją spożyć od razu po zakupie, a w przypadku niemożliwości natychmiastowego skonsumowania, należy przechowywać je w lodówce.

Zastosowanie białej truskawki - Pyszności; Foto Canva.com
Zastosowanie białej truskawki - Pyszności; Foto Canva.com

Do czego podać białe truskawki? Tak naprawdę, jej zastosowanie jest zbliżone do tradycyjnych polskich truskawek. W każdej wersji smakują wyśmienicie!

Co przygotować na rodzinny obiad? Być może zainteresują cię zakręcona pizza:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także