NewsyCo się stanie, jak codziennie będziesz jeść kiwi? Takich efektów się nie spodziewasz

Co się stanie, jak codziennie będziesz jeść kiwi? Takich efektów się nie spodziewasz

Spożywanie kiwi - Pyszności; foto: Canva
Spożywanie kiwi - Pyszności; foto: Canva
01.04.2023 16:44

Kiwi to niepozorny, mały owoc, którego brązowa skórka skrywa niebywale soczysty i orzeźwiający zielony miąższ. Jest tak bogatym źródłem witamin, że większość owoców, nawet takich, które traktujemy jako synonim zdrowia, pozostaje za nim daleko w tyle. Kiwi warto jeść choćby codziennie, a o tym, czym to będzie skutkowało, przeczytasz w tym artykule.

Niezwykle cieszy nas fakt, że chociaż część bardzo zdrowych owoców jest dostępna w Polsce cały rok, a ich smak i jakość nie odbiegają od siebie zbytnio niezależnie od tego, czy kupujemy je w grudniu, czy w lipcu. Kiwi należy do tej szlachetnej grupy, tak samo jak przynależy do tzw. superfoods, czyli produktów, które wpływają na nasz organizm w najlepszy możliwy sposób. Wszystko to wynika z właściwości tego owocu.

Kiwi - Pyszności; foto: Canva
Kiwi - Pyszności; foto: Canva

Kiwi — właściwości zdrowotne

Podczas gdy witaminę C nadal kojarzymy głównie z cytrusami takimi jak pomarańcze czy cytryny, oba te owoce pozostają na tej płaszczyźnie daleko za kiwi. Zawartość kwasu askorbinowego w kiwi postanowiliśmy skonfrontować z dziennym zapotrzebowaniem na tę witaminę. Okazuje się, że zaledwie 100 gramów tego niezwykłego owocu wystarczy, by zaspokoić to zapotrzebowanie. Mało który owoc czy warzywo może pochwalić się równie dobrym wynikiem.

Jednak witamina C nie jest jedyną z właściwości kiwi wartą odnotowania. Ten niewielki owoc stanowi też solidną dawkę witaminy K i E, a także kwasu foliowego i minerałów, ze szczególnym uwzględnieniem potasu i magnezu. Rezultat? Absolutny top jeśli chodzi o owoce, a także klasyczny "must have" naszego codziennego jadłospisu.

Jedz kiwi codziennie, a zauważysz, że...

Spożywanie kiwi każdego dnia to doskonały pomysł, który będzie skutkował szeregiem widocznym gołym okiem rezultatów. Co na tym zyskamy?

Kiwi - Pyszności; foto: Canva
Kiwi - Pyszności; foto: Canva
  • Zmniejszoną podatność na infekcje, a jeśli się pojawią — skrócenie czasu choroby
  • Poprawę metabolizmu, regulację pracy jelit
  • Wsparcie dla wzroku i koncentracji
  • Obniżenie ciśnienia krwi
  • Wsparcie odchudzania: poczucie sytości i uwydatnienie pracy nerek, a co za tym idzie pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu

Sam przyznasz, że powyższe przykłady oddziaływania kiwi na ludzkie ciało są warte zachodu. A tego jest naprawdę niewiele: wystarczy nożyk i łyżeczka, by skosztować boskiego miąższu kiwi, który latem cię orzeźwi, a zimą — wzmocni nadwątloną odporność. Z całego serca polecamy ten owoc wszystkim; a klikając w ten link, zobaczysz, jak można użyć kiwi w bardzo ciekawy sposób.

Zobacz jeszcze ten przepis na domowe ciasteczka Twix. Prosto z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także