PrzepisDo kefiru wsyp łyżkę i wypij na czczo. Dokładnie oczyścisz jelita, a kilogramy polecą jak szalone

Do kefiru wsyp łyżkę i wypij na czczo. Dokładnie oczyścisz jelita, a kilogramy polecą jak szalone

Kefir. Fot. AdobeStock
Kefir. Fot. AdobeStock

17.06.2023 11:15, aktual.: 17.06.2023 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc wielu z nas szuka ostatniej deski ratunku, by stracić choćby kilka zbędnych kilogramów. Może nie być to takie proste, jeśli do tej pory aktywność fizyczna była bardzo niska, a i o dietę nie dbaliśmy należycie. Pomocna może być jednak ta mikstura z kefiru, która pozwala na dokładne oczyszczenie jelit. Kto wie, być może kilogramy polecą jak szalone. 

Specyfiki z apteki na odchudzanie i oczyszczenie jelit wcale nie są lepsze od tej domowej mikstury. Przygotujesz ją w łatwy i szybki sposób, ale przede wszystkim nie zapłacisz za to kroci. Jak zrobić miksturę z kefiru na odchudzanie? Co do niej dodać, by zadziałała?

Dodaj do kefiru i patrz, jak kilogramy lecą jak szalone. Efekt cię zaskoczy

Aby zrzucić zbędne kilogramy, potrzebna jest przede wszystkim ciężka praca, regularność i odpowiednia dieta. Nie ma żadnego magicznego sposobu, który sprawi, że błyskawicznie zyskasz wyjątkową sylwetkę. Niektóre specyfiki mogą być jednak doskonałym uzupełnieniem. Jednym z nich jest właśnie kefir z łyżką świeżo zmielonego siemienia lnianego (100 ml kefiru na jedną łyżkę). Po pierwszym tygodniu picia kefiru z tym dodatkiem można zwiększyć liczbę łyżek siemienia lnianego do dwóch. Kuracja powinna trwać trzy tygodnie i można powtarzać ją kilka razy w roku. Należy pamiętać, by pić kefir na czczo.

Kefir z siemieniem lnianym. Szybko zauważysz pozytywny wpływ tego napoju

Kefir to naturalny probiotyk, który warto włączyć do swojej diety. Wpływa na układ pokarmowy, jest bogaty w witaminy, błonnik i kwasy Omega-3 oraz antyoksydanty. Kefir z łyżką siemienia lnianego wpływa z kolei na:

  • Regulowanie rytmu wypróżnień,
  • redukcję wzdęć,
  • poprawę trawienia,
  • wzmocnienie odporności,
  • spadek apetytu.

Jeśli wypijemy na czczo kefir z takim dodatkiem, możemy spodziewać się, że nasz apetyt w ciągu dnia będzie mniejszy, a dzięki temu kilogramy będą leciały jak szalone.

Siemię lniane. Fot. Pixabay
Siemię lniane. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także