PoradyDo lodówki wkładam gąbkę do mycia naczyń. Znajomi zaczęli robić to samo

Do lodówki wkładam gąbkę do mycia naczyń. Znajomi zaczęli robić to samo

Gąbka do mycia naczyń
Gąbka do mycia naczyń
Źródło zdjęć: © Redakcja
14.08.2023 12:37

Gąbka do mycia naczyń jest przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Dzięki niej jesteśmy w stanie umyć brudne naczynia lub wyczyścić szafki. Ja mam jeszcze jeden sposób na to, jak ją wykorzystać. Wkładam ją do lodówki. Spróbujcie sami, a szybko odkryjecie efekty.

Gąbka do mycia naczyń w lodówce - nawet nie wiesz, co ona potrafi

Klasyczne mycie naczyń coraz częściej zastępowane jest zmywarką. Jednak w wielu domach gąbka do mycia naczyń pojawia się regularnie. Myślicie, że czyszczenie to jej jedyna funkcja? Nic bardziej mylnego! Gąbkę do mycia naczyń możecie też użyć w innym celu.


W lodówce mamy różne przysmaki, które z czasem zaczynają się psuć. Tutaj z pomocą przychodzi ci właśnie ten mały, niepozorny przedmiot. Włóż go do chłodziarki, a nie pożałujesz. Ten patent pomoże ci zachować świeżość i ładny zapach w lodówce na dłużej. Gąbka do mycia naczyń rozprawi się też z nadmierną wilgocią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Musicie jednak pamiętać, że gąbeczka musi być sucha. Idealnym rozwiązaniem będzie, gdy położysz po jednej sztuce na każdej półce i ułożysz na niej warzywa oraz owoce. Ja sama korzystam z tego pomysłu i bardzo go polecam.

Co jaki czas musimy ją wymieniać?

Każdy z nas wie, że na gąbce do mycia naczyń osiadają się bakterie. Dlatego też musimy ją regularnie wymieniać — nieważne, w jaki sposób ją wykorzystujemy. Jak często w naszym domu powinna gościć nowa gąbka do mycia naczyń? Optymalny czas to co tydzień, ale idealni byłoby, gdybyśmy wymieniali ją co trzy dni.

Gąbka do mycia naczyń
Gąbka do mycia naczyń© Adobe Stock

Co ciekawe, jeśli chcecie używać starej, możesz doprowadzić ją do porządku. Wystarczy tylko, że włożycie ją do garnka z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń i zagotujecie. Od razu po tym musicie ją dokładnie wysuszyć. Dzięki temu będziecie mogli włożyć czystą gąbkę z powrotem do lodówki. Ta sama gąbka do mycia naczyń może być wykorzystana również do mycia i sprzątania.


Teraz musicie tylko czyste gąbeczki włożyć do lodówki i cieszyć się stałym świeżym zapachem bez zbędnej wilgoci.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także