PoradyDodaj 3 łyżki do prania. Obrusy będą śnieżnobiałe i każdy zapyta, czy są nowe

Dodaj 3 łyżki do prania. Obrusy będą śnieżnobiałe i każdy zapyta, czy są nowe

Obrus będzie jak nowy. Poznaj najlepszy trik
Obrus będzie jak nowy. Poznaj najlepszy trik
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | olgaarkhipenko
05.12.2023 08:44, aktualizacja: 05.12.2023 10:32

Droga chemia nie będzie ci potrzebna, jeśli poznasz ten odwieczny sposób na wybielanie starego obrusu. Mało tego — takich patentów, z wykorzystaniem tanich, domowych środków, znamy aż trzy. Przetestuj wszystkie i ciesz się na święta obrusami jak nowe!

Rodzinne uroczystości, takie jak wigilia świąt Bożego Narodzenia wymagają odrobiny powagi. Biały obrus na stole zdecydowanie jej doda — o ile rzeczywiście jest biały. Starsze, pożółkłe lub poszarzałe narzuty raczej nie spełnią tego zadania, a wręcz przeciwnie: będą raziły w oczy, jeśli nie gości, to na pewno gospodarzy. Nie pozwól na to i zastosuj jeden z trzech sprytnych trików na wybielenie obrusów domowymi środkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy wybielacz i obrus jak nowy

Kiedy mówimy o jakichkolwiek "domowych sposobach", pierwszym produktem, jaki przychodzi nam do głowy, zawsze jest soda oczyszczona. I nie ma w tym błędu. Wodorowęglan sodu to właściwie nasz domowy artykuł pierwszej potrzeby. Pomoże nam i w doczyszczeniu przypalonej patelni i w pozbyciu się zapachu stęchlizny ze starych słoików. A także, jak zapewne się już domyśliłeś, wybieli nasze pożółkłe obrusy. Wystarczy dodać kilka łyżek do prania i cieszyć się wspaniałymi efektami.

Z obrusa znikną plamy i przebarwienia
Z obrusa znikną plamy i przebarwienia© Canva | charliepix

W podobny sposób zadziała jeszcze jeden często używany w kuchni produkt: cytryna. 3 łyżki jej soku dolane do prania potrafią zdziałać cuda. Dzięki takiemu zabiegowi obrus nie tylko pozbędzie się plam, ale również będzie pięknie pachniał. Co ciekawe, sok z cytryny z dodatkiem octu to także mieszanka dezynfekująca i warto jej używać do czyszczenia bębna pralki.

Ostatnim produktem, tym razem pochodzącym jeszcze z czasów naszych babć, jest... zsiadłe mleko. Dasz wiarę? A jednak! Wybielanie w tym napoju starych obrusów i ubrań było niegdyś znacznie powszechniejsze, ale do dziś cieszy się wspaniałą skutecznością. Jak to zrobić? Należy po prostu wlać mleko do miski i zamoczyć w nim pożółkły obrus. Po całonocnym namaczaniu trzeba wyjąć narzutę i uprać ją w klasyczny sposób w pralce. I tyle — a efekt na pewno cię zachwyci!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także