NewsyEdyta Górniak wykluczyła te produkty z diety. Teraz ma figurę jak marzenie

Edyta Górniak wykluczyła te produkty z diety. Teraz ma figurę jak marzenie

Jaką dietę stosuje Edyta Górniak? - Pyszności; Fot. Instagram: edytagorniak (screenshot)
Jaką dietę stosuje Edyta Górniak? - Pyszności; Fot. Instagram: edytagorniak (screenshot)
26.04.2023 09:31

Edyta Górniak nie schodzi z afiszu. Nie tylko jest głos jest obiektem zachwytu, ale i nienaganna figura, którą lubi podkreślać niebanalnymi stylizacjami. W czym tkwi sekret tak młodzieńczego wyglądu artystki? Jaką dietę stosuje oraz które produkty wykluczyła z jadłospisu? 

Ma 50 lat i ciało nastolatki. Edyta Górniak, od kiedy pojawiła się na wielkiej estradzie, zachwyca nie tylko głosem, ale też smukłą sylwetką i zdrową cerą. W 1994 roku, kiedy to zbierała laury za udział w Eurowizji, brytyjski komentator Tery Wogan określił ją mianem najpiękniejszej uczestniczki w konkursie. Gwiazda była wielokrotnie nagradzana za dorobek artystyczny oraz za styl. Jak ona to robi, że wciąż przykuwa wzrok nienagannym wyglądem?

Jaką dietę stosuje Edyta Górniak?

Witalność i młodzieńczy wygląd Edyta Górniak zawdzięcza zdrowym nawykom żywieniowym i aktywności fizycznej. Gwiazda przyznała w wielu wywiadach, że nawet w najbardziej napięty plan dnia stara się "upchnąć" minimum 30 minut treningu. Górniak zachęca do częstych spacerów czy wysmuklających ćwiczeń na basenie. Wokalistka od lat też uprawia taniec oraz jogę.

Z jadłospisu Górniak całkowicie zniknęły produkty pochodzenia zwierzęcego. Jej posiłki składają się głównie ze świeżych warzyw i owoców, orzechów, nasion, pestek i roślin strączkowych. Gwiazda przyznaje, że pije dużo wody niegazowanej oraz warzywno-owocowych soków. Artystka nie ukrywa też, że w trosce o wygląd zrezygnowała ze słodyczy. Odmawia sobie nawet ulubionej chałwy, którą często dostaje od fanów po koncertach.

Produkty, po które sięga artystka, są naturalne i nieprzetworzone. Dawniej Górniak eksperymentowała z dietami oczyszczającymi, polegającymi głównie na wykluczeniu z diety mięsa i ryb, a wdrożeniu większej ilości kasz, warzyw i owoców. Zdecydowała się jednak na skorzystanie z pomocy specjalisty, który wcześniej pomógł jej synowi - Allanowi, uporać się z nadprogramowymi kilogramami.

Artystka wskazuje też, że kluczowe w utrzymaniu zdrowego trybu życia są asertywność, konsekwencja oraz optymizm. Sama dużo medytuje i podkreśla, że tak jak o ciało, dba również o spokój ducha, pozytywne nastawienie oraz wewnętrzną harmonię. Piosenkarka stara się żyć w zgodzie z naturą oraz potrzebami własnego organizmu i stawia na naturalne metody. Edyta Górniak zachęca głównie do tego, by przede wszystkim polubić siebie.

Zobacz, jak zrobić finezyjną różę z cukinii na cieście francuskim:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także