PoradyTajemnice szefów kuchni, których uczą na profesjonalnych kursach

Tajemnice szefów kuchni, których uczą na profesjonalnych kursach

Tajemnice szefów kuchni, które są niedostępne dla zwykłych ludzi - Pyszności; Foto: Canva.com
Tajemnice szefów kuchni, które są niedostępne dla zwykłych ludzi - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka

12.07.2022 11:42

Pracę w kuchni niekiedy może nam ułatwić znajomość kilku prostych trików. Bardzo dobrze wiedzą o tym kucharze. Okazuje się, że nie trzeba pracować w gastronomii, aby o nich wiedzieć. W związku z tym poniżej dzielimy się kilkoma praktycznymi wskazówkami.

Gotuj jak szef kuchni

Gotowanie - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Gotowanie - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Kilka prostych szczegółów może zmienić nasz sposób gotowania. Wielu z nas może już je znać. Jednak niektórzy wciąż utrudniają sobie pracę w kuchni. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę w kuchni i mieć przyjemność z gotowania - sprawdź nasze wskazówki.

Praktyczne wskazówki

  • Namoczenie surowej cebuli
Cebula - Pyszności; Foto: Canva.com
Cebula - Pyszności; Foto: Canva.com

Jeśli chcesz złagodzić ostry smak surowej cebuli, to zanurz ją na kilka minut w lodowatej wodzie. Jest to świetny trik, który możesz zastosować podczas przygotowywania sałatek. Dzięki temu cebula nie zdominuje smaku pozostałych warzyw.

  • Smażenie pieczarek

Podsmaż pieczarki na suchej patelni. Dopiero po jakimś czasie dodaj olej i na końcu je posól. Dzięki temu grzyby będą idealnie usmażone na złoty kolor.

  • Solenie sałatki

Pamiętaj, aby zawsze solić sałatkę ze świeżych warzyw dopiero przed jedzeniem. Jeśli posolisz ją wcześniej, warzywa puszczą sok. W konsekwencji sałatka nie będzie wyglądała apetycznie.

  • Zrób własne mascarpone
Mascarpone - Pyszności; Foto: Canva.com
Mascarpone - Pyszności; Foto: Canva.com

Zdarza się, że potrzebujesz mascarpone, ale niestety nie masz go w kuchni. W takiej sytuacji w bardzo prosty sposób zrobisz go sam. Wystarczy zmieszać tłustą śmietankę z sokiem z cytryny. Następnie  podgrzej ją, aż całość zgęstnieje. Na końcu przecedź ją i schłodź.

  • Schładzaj lub podgrzewaj naczynia

Jeśli chcesz, aby twoje danie dłużej trzymało odpowiednią temperaturę podczas jedzenia- schładzaj bądź podgrzewaj naczynia, na których podajesz potrawy. Najlepiej sprawdzi się tutaj lodówka, czy piekarnik.

  • Szybko usuń skórkę z pomidora
Pomidor - Pyszności; Foto: Canva.com
Pomidor - Pyszności; Foto: Canva.com

Wystarczy, że natniesz u góry (od strony szypułki) pomidora robiąc znak X. Następnie zalej go wrzątkiem i odstaw na minutę. Po tym czasie wyjmij warzywo z gorącej wody. W ten sposób bardzo łatwo obierzesz pomidora ze skórki.

Zobacz na naszym kanale jak przygotować pieczony kotlet Cordon Bleu krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także