PoradyJak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? To banalnie proste i całkowicie naturalne

Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? To banalnie proste i całkowicie naturalne

Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? To banalnie proste i całkowicie naturalne
Paulina
10.07.2022 12:52

Mikrofalówka to duże ułatwienie w naszej kuchni. Możemy w niej podgrzać obiad w 2 minuty, nie brudząc przy tym żadnego garnka. Co jednak gdy mikrofalówka ocieka brudem i chcemy ją szybko wyczyścić? Na ratunek przychodzi kilka domowych sprawdzonych produktów. Pierwszym i niezawodnym jest cytryna. Okazuje się, że czyszczenie mikrofalówki wcale nie jest aż tak skomplikowaną sprawą, jak mogłoby się wydawać. Nie zawsze potrzeba drogich środków czystości. Sprawdzą się tu niezawodne, naturalne sposoby. Zobacz jak wyczyścić mikrofalówkę szybko i skutecznie.

Umyj mikrofalówką z pomocą cytryny

Do mikrofalówki wstaw miskę z wodą i zanurzoną w niej połówką cytryny. Wybierz najwyższą możliwą temperaturę i ustaw czas na 5 minut. Zostaw naczynie na 15 minut. Para zmiękczy brud, który później łatwo usuniesz wilgotną ściereczką. Po tym czasie usuń naczynie. Tylko ostrożnie, naczynie na pewno jest gorące. Cytrynowa para nie tylko ułatwi czyszczenie mikrofalówki, ale dodatkowo zdezynfekuje wnętrze i nada mu pięknego i świeżego zapachu.

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Jak wyczyścić mikrofalówkę sodą?

Jeśli nie możesz domyć jakiegoś fragmentu, wyszoruj go gąbką do naczyń posypaną sodą oczyszczoną, a następnie powtórz poprzednią czynność i wytrzyj wnętrze mikrofalówki do sucha. Soda to niezawodny składnik w naszej kuchni, do czyszczenia różnych urządzeń nadaje się idealnie.

Soda oczyszczona - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Soda oczyszczona - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Woda z octem

Mikrofalówkę możesz wyczyścić wodą z octem. Zmieszaj te dwa składniki, a następnie wlej roztwór do spryskiwacza. Ocet to doskonały pochłaniacz tłuszczu i brudu, spryskaj całą powierzchnię i przetrzyj ściereczką. Wszystkie zabrudzenia powinny bez trudu zniknąć. O kuchenkę mikrofalową należy dbać nie tylko w środku, ale również z zewnątrz. Najlepszy i niezastąpiony jest oczywiście ten roztwór – w połączeniu z wodą sprawi, że obudowa urządzenia będzie ładnie się błyszczeć. Jak widać, taki specyfik sprawdzi się nie tylko do czyszczenia środka, ale również zewnętrznej części.

Ocet  - Pyszności
Ocet - Pyszności

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Przede wszystkim regularność!

Kuchenka mikrofalowa wymaga od nas systematycznego czyszczenia. To nie tylko ze względu na to by dobrze wyglądała – ale przede wszystkim o higienę. Kuchenka ma nieustanny kontakt z żywnością, a jeżeli jest brudna, to ten brud dostaje się do podgrzewanego jedzenia, które spożywamy po podgrzaniu. Czyszczenie cytryną, octem czy sodą jest łatwe i szybkie, dlatego warto poświęcić kilka chwil i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

Zobacz na naszym kanale YouTube świetne triki z jajkami - każdy powinien je znać: 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także