NewsyKatarzyna Bosacka od 13 lat radzi Polakom, co jeść. Nie uwierzysz, kim jest z wykształcenia

Katarzyna Bosacka od 13 lat radzi Polakom, co jeść. Nie uwierzysz, kim jest z wykształcenia

Katarzyna Bosacka od 13 lat walczy z żywieniowymi potworkami
Katarzyna Bosacka od 13 lat walczy z żywieniowymi potworkami
Źródło zdjęć: © YouTube | TVN Style [Wiem, co jem i wiem, co kupuję]

20.08.2023 12:30, aktual.: 20.08.2023 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Bosacka to znana dziennikarka i osobowość medialna. Jest autorką wielu publikacji, w tym kilku nagradzanych i współautorką bestsellerowych książek. Jako prowadząca program "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" uczyła Polaków świadomych wyborów konsumenckich. Bosacką znamy jako ekspertkę od żywieniowych mitów, ale kim jest z wykształcenia?

Aktywna zawodowo od lat 90. dziennikarka stała się autorytetem w kwestii wyborów zakupowych i żywienia. Jej program konsumencki "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" emitowany był przez siedem lat i doczekał się aż 200 odcinków. To dzięki niemu wielu Polaków zaczęło czytać etykiety i rozszyfrować składy produktów. Dzisiaj Bosacka kontynuuje działalność jako pogromczyni żywieniowych potworków. Najczęściej widujemy ją w mediach społecznościowych, a wkrótce zobaczymy ją w nowym programie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Katarzyna Bosacka od lat doradza Polakom w kwestii żywienia. Kim jest z zawodu?

51-latka z wykształcenia jest polonistką, natomiast zawodowo związana jest z mediami - jest dziennikarką i osobowością medialną. W 1996 roku podjęła pracę w "Gazecie Wyborczej", a dwa lata później (do 2011 roku) zaczęła współpracować z redakcją "Wysokich Obcasów". Od 2007 roku do 2010 była korespondentką magazynu w Waszyngtonie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów prowadzonych przez Katarzynę Bosacką był format "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" emitowany na antenie TVN Style od września 2010 roku. Na przestrzeni 7 lat wydano ponad 200 odcinków, w których Bosacka uczyła świadomych zakupów żywnościowych i doradzała widzom, jak dokonywać rozważnych wyborów konsumenckich.

Katarzyna Bosacka stała się cenionym ekspertem od żywienia
Katarzyna Bosacka stała się cenionym ekspertem od żywienia© Instagram | Katarzyna Bosacka

Bosacka - ekspertka od żywienia i nagradzana dziennikarka

Stęsknieni za sławnym formatem mogą zacząć zacierać ręce. Jak Bosacka poinformowała na swoim Instagramie, wkrótce ruszy nowy program z jej udziałem. Od października na antenie Canal Plus Polska emitowany będzie program "Bosacka daje radę". Jak zapowiada na swoim Instagramie:


Znów rzucę się w wir zakupów, czytania etykiet i obnażania sztuczek marketingowych producentów żywności.

"Wiem, co jem i wiem, co kupuję" był niejedynym programem, w którym mogliśmy zobaczyć Bosacką. W latach 2006–2008 wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program "Salon piękności" w TVN Style, od wiosny 2013 program "O matko!", a w 2020 roku widzowie mogli zobaczyć dziennikarkę w "DeFacto Bosacka" emitowanym przez TTV. Obecnie Bosacka prężnie działa w mediach społecznościowych, publikując autorskie materiały m.in. na YouTube na kanale "EkoBosacka".

Katarzyna Bosacka może pochwalić się kilkoma nagrodami w swoim dorobku zawodowym. W 2011 roku uhonorowano ją "Kryształowym Piórem" za najlepszy materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca. Rok później zdobyła główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie "Libertas et Auxilium" za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. W 2014 roku Bosacka została nagrodzona "Laurem Ekoprzyjaźni 2013" za "wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce".

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także