PrzepisKatarzyna Bosacka podała, co zabrać na bezludną wyspę. Wystarczą 3 produkty

Katarzyna Bosacka podała, co zabrać na bezludną wyspę. Wystarczą 3 produkty

Co Katarzyna Bosacka zabrałaby na bezludną wyspę?- Pyszności, źródło: Canva, Instagram
Co Katarzyna Bosacka zabrałaby na bezludną wyspę?- Pyszności, źródło: Canva, Instagram
Ewa
24.07.2023 11:41, aktualizacja: 24.07.2023 11:57

Katarzyna Bosacka wraz z lekarką wskazała, jakie produkty są najważniejsze w diecie. To właśnie te trzy rzeczy zabrałaby na bezludną wyspę.

Jednym z pytań, które często kojarzą się z quizami, rozmowami kwalifikacyjnymi czy też psychotestami jest pytanie o to, co zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę. Znana dziennikarka i influencerka postanowiła nieco zmodyfikować popularną frazę. Skonsultowała się z zaprzyjaźnioną lekarką i wskazała, jakie trzy produkty warto mieć zawsze przy sobie. To właśnie te rzeczy zabrałaby ze sobą na bezludną wyspę.

Zdrowa dieta

Dietetycy zgodnie mówią, że zdrowa dieta to taka, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych mikro- i makroelementów. Jest bogata w składniki odżywcze i witaminy, ma odpowiednie proporcje białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Nie brakuje w niej oczywiście warzyw i owoców, chudego mięsa, ryb i bogatych w wapń przetworów mlecznych. Ważny jest jednak zdrowy balans i utrzymywanie złotej zasady 80/20- 80 proc. jedzenia to nisko przetworzona, wartościowa żywność (warzywa, owoce, produkty zbożowe, produkty mleczne, jajka, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych, orzechy). Natomiast pozostałe 20 proc. to tzw. żywność rekreacyjna (np. czekolada, chipsy, pizza). Dzięki temu lepiej zachować zdrowy balans. Od lat jedną z propagatorek zdrowego odżywiania jest Katarzyna Bosacka.

Zdrowa dieta - co jeść codziennie? - Pyszności; Fot. Pixabay
Zdrowa dieta - co jeść codziennie? - Pyszności; Fot. Pixabay

Katarzyna Bosacka zabierze te produkty na bezludną wyspę

Katarzyna Bosacka od lat znana jest w mediach jako ekspertka od zdrowego odżywiania. W swoich programach emitowanych w stacji "TVN Style" wielokrotnie analizowała składy popularnych produktów i edukowała Polaków, jak robić zakupy. Podczas Targów Książki i Mediów "VIVELO", na których znana dziennikarka była gościnią, zdradziła, jakie produkty zabrałaby ze sobą na bezludną wyspę. Swój wybór podała Małgorzata Kozłowska Wojciechowska, znana i ceniona „Profesor Zdrówko”.

Pani Profesor powiedziała, że wzięłaby tylko dwa. Jogurt - ponieważ jest to fermentowany napój mleczny. Ma bardzo dużo białka, witaminy D, A itd. I drugi produkt to jest jajko, ponieważ jajko to jest potencjalnie nowe życie i tam mamy w zasadzie wszystko, co jest nam potrzebne w ciągu dnia, oprócz błonnika i witaminy C - zdradza dziennikarka.

Lekarka w rozmowie z Bosacką dodała, że trzeci produkt zdobyłaby na miejscu i byłby to jagody.

Czyli moglibyśmy jeść jogurt, jajka, jagódki, jabłka, jogurt, jajka i jabłka i bylibyśmy w pełnym zdrowiu i żyli bardzo długo - podsumowuje Katarzyna Bosacka.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także