NewsyKupując mięso, pamiętaj o 5 podstawowych zasadach bazujących na Twoich zmysłach

Kupując mięso, pamiętaj o 5 podstawowych zasadach bazujących na Twoich zmysłach

Kupując mięso, pamiętaj o 5 podstawowych zasadach bazujących na Twoich zmysłach
Frania

22.08.2018 09:25, aktual.: 18.09.2023 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Praktycznie codziennie na naszych stołach pojawia się mięso. Czy to w formie szynki na śniadanie, dodatku do obiadu, czy pysznej kolacji z mięsnymi kąskami. A skoro już o nim mowa, warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas zakupów, aby wybrać mięso dobrej jakości.

Poniżej znajdziesz małą "ściągę", która z pewnością pomoże dokonać Ci najlepszego wyboru. No to do dzieła!

Obraz

#1 Pochodzenie mięsa

Po pierwsze, powinniśmy wybierać mniejsze, ale za to sprawdzone punkty sprzedaży, w których właścicielowi zależy na każdym kliencie. Pod tym kątem, lepiej unikać supermarketów. Po drugie, warto zapłacić więcej za dobry kawałek mięsa, niż skusić się na promocję, która oferuje nam o wiele gorszy produkt. Wyższa cena w takim przypadku wiąże się z zapewnieniem dobrych warunków hodowlanych, co przekłada się na jakość mięsa.

#2 Barwa

Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zawsze zwracać uwagę, jest kolor mięsa. Stawiajmy na mięso, które ma intensywny kolor. Jednocześnie unikajmy produktów, na których widoczne są ciemne plamy lub krwawe przebarwienia. Warto również wspomnieć o tłuszczu, który z kolei powinien mieć barwę w kolorystyce kremowo-białej.

Obraz

#3 Zapach

O tym czy mięso nadaje się do użytku, dużo powie nam sam zapach kupowanego produktu. Jeśli woń nas drażni i jest zbyt mocna, lepiej zrezygnować z zakupu. Świeże mięso charakteryzuje się neutralnym zapachem.

#4 Wybór odpowiedniej części

Jeśli decydujemy się na zakup mięsa z tłuszczykiem, powinniśmy wziąć pod uwagę warunki hodowlane. Mają one ogromne znaczenie dla jakości mięsa, a tym samym dla naszego zdrowia. Nasz organizm od czasu do czau potrzebuje również takich składników, dlatego nie zawsze powinniśmy kupować tylko chude mięso. Najlepiej, jak to w życiu bywa, wszystko zrównoważyć ?

Obraz

#5 Mięso w dotyku

Jeśli jest taka możliwość, przed zakupem, warto sprawdzić również mięso w dotyku. Jeśli po naciśnięciu, natychmiast wraca do poprzedniej formy, to znak, że mięso jest świeże. Tym samym jeśli mięso nie jest sprężyste i po dotknięciu pozostaje wgłębienie, lepiej unikać je szerokim łukiem. Warto zwrócić uwagę również na lepkość - mięso powinno być wilgotne, a nie lepkie.

Cennymi poradami podzielicie się z bliskimi. Na pewno będą za to wdzięczni ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także