NewsyNajgorszy McDonald's na świecie zamknięty. W ciągu roku policja interweniowała tam 800 razy

Najgorszy McDonald's na świecie zamknięty. W ciągu roku policja interweniowała tam 800 razy

Najgorszy McDonald's- Pyszności
Najgorszy McDonald's- Pyszności
Ewa
25.01.2023 14:00

Najgorszy na świecie McDonald's został zamknięty. Lokal słynął z licznych interwencji policji, bójek i przemocy. Właściciel podał jednak całkiem inny powód zamknięcia.

McDonald's to jedna z największych na świecie sieci fast foodów. Liczy obecnie ponad 38 tysięcy lokali, które średnio obsługują ponad 70 000 000 gości. Od tej liczby odjąć należy jednak jeden lokal w Kanadzie. Na to zamknięcie czekało naprawdę sporo osób.

Najgorszy McDonald's

Lokal o którym mowa znajduje się przy Rideau Street 99 w Ottawie (Kanada). Otwarty został w 1985 roku i w 2023 zakończy swoją przygodę na rynku. Właściciel budynku, w którym wynajmowany jest lokal, nie dostał oferty przedłużenia umowy najmu. Tym samym restauracja już w kwietniu zamknie swoje drzwi.

Najgorszy McDonald's na świecie- Pyszności/ żródło: Google Maps
Najgorszy McDonald's na świecie- Pyszności/ żródło: Google Maps

Chociaż nie brakowało osób, które stołowały się w restauracji, to nie cieszyła się ona dobrą opinią. Nie chodzi tutaj o jakość jedzenia lub obsługi, a liczne bójki i akty przemocy, do jakich dochodziło wewnątrz lokalu. Największą "sławę" ten McDonald's zyskał w 2013 roku, kiedy sieć obiegło nagranie z jednej z bójek w restauracji. W pewnym momencie widać, jak jedna z osób wyciąga z kurtki małego szopa pracza. Tak, szopa pracza - nie doszło tu do językowej pomyłki. Oszczędzimy ci szukania - dostępny jest pod tym linkiem. Szop pojawia się 0:37 sekundzie filmiku.

Lokal ma w sobie coś, co przyciąga lokalnych rzezimieszków. CTV News Ottawa podaje, że w 2022 roku policja interweniowała tam 150 razy. Wydaje się dużo? W 2018 roku ingerencji było 800! Właściciel ograniczył godziny otwarcia lokalu od 8 do 22 (wcześniej czynny był całodobowo). W pewnym stopniu zmniejszyło to ilość zgłoszeń, jednak problem wciąż pozostał.

McDonalds- Pyszności/ instagram
McDonalds- Pyszności/ instagram

Powód zamknięcia jest jednak inny

Chociaż mogłoby się wydawać, że awantury i bójki mogły być przyczyną zamknięcia lokalu, to w rzeczywistości padł inny powód. właściciel budynku Peter Crosthwaite przyznał, że jego zdaniem decyzja ta nie była spowodowana wyłącznie panującą w lokalu przemocą, lecz stratami, jakie zaczęła przynosić zmiana godzin pracy lokalu. Nie poznał jednak oficjalnego powodu, przez który korporacja nie chciała kontynuować współpracy.

Pracownicy McDonald's niejednokrotnie obawiali się o swoje życie, słysząc groźby pobicia z ust gości. Na szczęście - najgorszy McDonald's na świecie kończy swoją historię.

Przepis na ciasto Leniwiec znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także