NewsyNie wpuścili go do restauracji. Gdy usłyszał powód, to aż nogi się pod nim ugięły

Nie wpuścili go do restauracji. Gdy usłyszał powód, to aż nogi się pod nim ugięły

Restauracja nie wpuściła czarnoskórego mężczyzny (Instagram)
Restauracja nie wpuściła czarnoskórego mężczyzny (Instagram)
04.07.2023 16:45

Ta restauracja jest teraz pod ostrzałem całego świata. Wszystko za sprawą bramkarza, który za żadne skarby świata nie chciał wpuścić czarnoskórego mężczyzny. Ponoć powodem było niedostosowanie się do dress code'u.

Ochroniarz stał się popularny dzięki viralowemu filmikowi z Instagrama. Nie jest to jednak popularność w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wideo pokazuje, w jaki sposób obchodzi się z klientem restauracji.

Restauracja nie wpuściła mężczyzny z "powodu ubioru"

Tron chciał zjeść obiad w knajpie. Kiedy postawił pierwszy krok, zatrzymał go bramkarz. Mężczyzna zrelacjonował tę sprawę na swoim Instagramie:

"Ten koleś tylko spojrzał na mnie, gdy skręciłem za róg, a potem powiedział 'nie stosujesz się do dress code'u'. Kobieta obok miała na sobie te same Nike, a trzech mężczyzn ubrało takie same szorty. Moje miały nadrukowany wzór. Zapytałem ochroniarza, gdzie mogę znaleźć jego dress code. On tylko zaczął mamrotać. restauracja Parliament Dallas jest własnością rasisty i nigdy nie powinna być wspierana przez kolorowe osoby".

Mężczyzna opublikował filmik, na którym uwiecznił zachowanie ochroniarza. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy restaurację oskarżono o rasizm.

Lokal znany jest z dyskryminowania osób o innym kolorze skóry

Nie tylko Tron spotkał się z niesprawiedliwym traktowaniem. Jakiś czas temu podobną sytuację miał inny mężczyzna.

"Zostałem wyrzucony, bo byłem w szortach. To dziwne, bo zawsze je nosiłem i nie było problemu. Pomyślałem, że coś się zmieniło i tak po prostu musi być. Jakiś czas później wpuścili białego mężczyznę w szortach, ale nie wpuścili Hindusa ubranego podobnie. Następnym razem założę długie spodnie i posmaruje się kremem wybielającym" - napisał w recenzji.

Restauracja została oskarżona o rasizm, a opinie na Google nie pozostawiają na niej suchej nitki. Internauci cały czas wystawiają negatywne oceny. Nawet okazało się, że pewien użytkownik Reddita rozpoznał ochroniarza. Ta sama osoba sprawdziła także ten słynny dress code.

"Nie ma wzmianki, że buty sportowe i szorty są zabronione" - napisała.

Restauracja zatrudniła bramkarza, który nie wpuścił klienta (Instagram)
Restauracja zatrudniła bramkarza, który nie wpuścił klienta (Instagram)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także