Ochota na grilla w deszczowy dzień? Rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz

Ochota na grilla w deszczowy dzień? Rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
24.04.2024 12:02

Wiosna w Polsce pachnie… grillem. Z utęsknieniem czekamy na słoneczne i ciepłe dni, które będziemy mogli spędzić nad rusztem. Ale co, jeśli pogoda pokrzyżuje nam plany i z grillowania na świeżym powietrzu nici? W takiej sytuacji równie pyszną ucztę można zorganizować w domu.

Patelnia grillowa kluczem do sukcesu

Grillowanie w domu? W jaki sposób miałoby się udać? Wystarczy grillowy ruszt zamienić na patelnię. Oczywiście nie zastąpi ona w pełni klimatu grillowania. W końcu w "robieniu grilla" chodzi nie tylko o jedzenie, ale też o cały proces: rozpalania, smażenia, o zapach dymu, przebywanie na świeżym powietrzu i całą "grillową atmosferę". Jednak kiedy na zewnątrz deszcz i wiatr, lepiej poszukać alternatywy dla tradycyjnego grilla, niż całkowicie z niego rezygnować, prawda?

Tym bardziej że potrawy przygotowane w domu smakiem nie muszą odbiegać od tych z rusztu. Wystarczy przygotować je na patelni grillowej. Gwarancją sukcesu jest jej karbowane dno. To właśnie te charakterystyczne "wypustki" sprawiają, że mięso nie smaży się w tłuszczu, bo ten spływa pomiędzy nie, a ugrillowane potrawy mają charakterystyczne, złoto-brązowe pręgi. Dzięki temu kiełbaski czy warzywa z patelni smakują i wyglądają tak samo, jak te przygotowane na tradycyjnym grillu.

 Patelnie grillowe Zwieger
Patelnie grillowe Zwieger© materiały partnera

Patelnia idealna

Przy wyborze patelni grillowych ważne jest zwrócenie uwagi nie tylko na ich dno, ale także rodzaj zastosowanych powłok. W grillowych patelniach Zwieger spotkać można powłoki granitowe lub ceramiczne. Obie są nieprzywierające, co ułatwia zarówno smażenie, jak i późniejsze czyszczenie. Jeżeli chodzi o tę pierwszą powłokę to znajdziemy ją w patelni Zwieger linii Black Stone. Powłoka ta gwarantuje najwyższą jakość, jest odporna na zarysowania, nie wymaga też użycia dodatkowego tłuszczu i można ją spotkać także w profesjonalnym sprzęcie gastronomicznym, ale ceramiczna, choć ma inną charakterystykę, też może być ciekawa alternatywą. Szczególnie ceramiczna powłoka EXP zastosowana w patelni grillowej Zwieger z serii Enviro, która wyróżnia się większą odpornością na zadrapania i otarcia w porównaniu do podstawowych powłok ceramicznych dostępnych na rynku, jest także wolna od wszelkiego rodzaju szkodliwych związków i pierwiastków chemicznych: PFOA, PFOS, niklu, ołowiu, kadmu oraz pozostałych metali ciężkich, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem dla osób z alergią na różnego rodzaju związki chemiczne.

  • Patelnia grillowa Black Stone
  • Patelnie grillowe
[1/3] Źródło zdjęć: © materiały partnera

Patelnie grillowe wykonane z aluminium doskonale przewodzą i akumulują ciepło. Są w stanie nagrzać się nawet do temperatury 240 st. C. Do tego są wygodne w użyciu, szczególnie te wyposażone w dłuższe, ergonomiczne i dobrze wyważone rączki. Patelnie grillowe Zwieger posiadają dodatkowo przyjemną w dotyku powłoką soft touch, która jednocześnie gwarantuje pewny chwyt, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.

Akcesoria

Do grillowania w domu przydadzą się także akcesoria. Szczególnie szczypce czy płaskie łopatki, koniecznie zakończone silikonowym rantem, by ochronić patelnie przed zadrapaniem. Jeśli sięgasz po akcesoria z tworzywa sztucznego, koniecznie zwróć uwagę, czy jest ono odporne na bardzo wysoką temperaturę, sięgającą powyżej 200 st. C.

Zalety grillowania w domu

  • zdrowie – potrawy przygotowane na patelni są pozbawione toksycznych substancji powstałych przy spalaniu węgla;
  • szybkość – patelnia grillowa nagrzewa się szybciej niż ruszt grilla;
  • wygoda – patelnie grillowe z dobrej jakości nieprzywierającymi powłokami są łatwe w czyszczeniu (w odróżnieniu od grillowego rusztu);
  • pyszny smak.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także