NewsyPokazała, jak jeść jeden z największych afrodyzjaków. Takiego efektu się nie spodziewała

Pokazała, jak jeść jeden z największych afrodyzjaków. Takiego efektu się nie spodziewała

Tiktokerka chciała pokazać, w jaki sposób je się geoducka - Pyszności; foto: TikTok
Tiktokerka chciała pokazać, w jaki sposób je się geoducka - Pyszności; foto: TikTok
15.06.2023 15:06, aktualizacja: 26.09.2023 12:00

Ten afrodyzjak nie jest łatwym orzechem do zgryzienia. I to dosłownie! Jedzenie geoducka, uznawanego często za najdziwniejszy małż świata, wymaga nie lada wprawy. Jeden ze sposobów jego konsumpcji pokazała tiktokerka. Wzięła pierwszy gryz i... nieźle się zdziwiła. 

Okej, postaramy się tu nie bawić w daleko idące skojarzenia. Mimo to jedno jest pewne: ten małż ma naprawdę zabawny wygląd. Trąba słonia? Szyja kaczki? Czy może raczej... Tak, tak jak obiecywaliśmy, koniec skojarzeń. Powiedzmy, że zdjęcia geoducka mówią same za siebie. I kto by pomyślał, że małż ten uznawany jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków świata?

Geoduck, jeden z najsilniejszych afrodyzjaków świata - Pyszności; foto: Canva
Geoduck, jeden z najsilniejszych afrodyzjaków świata - Pyszności; foto: Canva

Zanim jednak skorzystasz z jego nadzwyczajnych mocy, musisz wiedzieć, jak się go spożywa. A to nie należy do rzeczy prostych. Po social mediach krąży wiele filmików instruktażowych, ale ten, który odnajdziesz poniżej, jest zdecydowanie naszym ulubionym. Jest chyba jeszcze lepszy niż nagranie z pierwszej próby zjedzenia ostrygi, o którym pisaliśmy niedawno. 

Czym jest geoducki?

Ten nietypowo wyglądający małż jest największym mięczakiem na świecie. Dorosłe okazy ważą zwykle około 1,5 kilograma, a ponieważ jest to masa, którą ciężko "upchać" w samej muszli, to szyja geoducka wystaje poza nią, nadając mu zabawnego wyglądu. Te ciekawe mięczaki zakopują się w piasku, przez co stają się trudne do zebrania. Mieszkańcy USA traktują to wręcz jako... sport.

Geoduc występuje na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej, ale jest znany również w Azji. W Japonii serwuje się go w postaci sashimi, a w Chinach - zupy, która rzekomo wzmacnia potencję. Podawanie go na surowo jest też domeną koreańskich kucharzy. Zazwyczaj towarzyszy temu ostry sos chilli. I właśnie mniej więcej w ten sposób chciała go zjeść pewna tiktokerka...

Ona już wie, że geoduck potrafi zaskoczyć

Tiktokerka @mukbang_eatingshow2 ma na swoim koncie ponad milion obserwujących. Biorąc to pod uwagę, jej nowy filmik, w którym pokazuje, jak jeść geoducka, musiał wywołać salwę śmiechu na skalę... światową. Internautka wykazała się nieco zbyt dużą brawurą i zapomniała o jednym, istotnym szczególe: żeby pozbyć się dużej ilości wody morskiej, znajdującej się w geoducku, należy go najpierw naciąć.

Niecierpliwa tiktokerka postanowiła pominąć ten ważny szczegół. Obtoczyła szyję małża w ostrej przyprawie, polała ją sosem sojowym, posmarowała wasabi i od razu wzięła pierwszy gryz. Gorzko tego pożałowała, bo fontanna słonej wody trysnęła jej prosto w twarz. Jak to mówią: co nagle, to po diable!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także