PoradyPolacy piją ten napój litrami. I słusznie, bo przedłuża życie

Polacy piją ten napój litrami. I słusznie, bo przedłuża życie

Napój
Napój
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

31.12.2023 12:32

Każdy z nas wie, jak ważne jest dostarczanie sobie różnych płynów. Bez nich mamy problem z prawidłowym funkcjonowaniem. Chociaż warto sięgać po soki, koktajle oraz herbaty, to jeden napój powinniśmy pić codziennie. W końcu przedłuża on życie.

Starzenie się komórek jest procesem powszechnym, a jego efekty są coraz bardziej widoczne. Winę za to ponoszą: stres oksydacyjny oraz stan zapalny, który można z nim powiązać. Za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest przede wszystkim dieta oparta na składnikach przetworzonych, a także nałogi oraz zanieczyszczenia środowiska. Na szczęście możesz zneutralizować wpływ tych czynników na ciało, sięgając po kilka napojów. Jeden z nich powinieneś pić codziennie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te napoje przedłużają życie, pij je regularnie

Zanim przejdę do najważniejszego punktu, powiem o kilku napojach, które warto wprowadzić do diety. Pierwszym z nich jest kawa, która przez wiele lat była demonizowana przez dietetyków. Miała nas odwadniać, znacznie podnosić ciśnienie, a do tego być przyczyną poronień. Badania pokazały jednak, że takie podejście było mylące. Kawa zawiera mnóstwo polifenoli i antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami, zmniejszając tym samym stres oksydacyjny.

Jeśli lubisz ziółka, to mam dla ciebie dobrą wiadomość. Napary ziołowe również świetnie radzą sobie ze starzeniem się komórek. Do tego mają działanie detoksykujące. Rumianek pomoże ci się wyciszyć, złagodzi różne mdłości i wymioty, zaś mięta wesprze układ pokarmowy i trawienie. Napój z dzikiej róży jest świetnym źródłem witaminy C.

Ogromnym hitem są koktajle warzywne i owocowe. Nic dziwnego, skoro mają pozytywy wpływ na trawienie i pomagają uzyskać wymarzoną sylwetkę. Na szczególną uwagę zasługuje koktajl z awokado. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które chronią serce oraz naczynia krwionośne, a także zapobiegają przedwczesnemu starzeniu.

Napój, który przedłuża życie
Napój, który przedłuża życie© Pixabay

To najważniejszy dla zdrowia napój. Nigdy go nie pomijaj

Jaki składnik przeważa w ludzkim organizmie i znajdziemy go też w różnych roślinach? Bez czego ustałoby całe życie na ziemi? Łatwo się domyślić, że chodzi o wodę. Bez niej nie są możliwe najważniejsze procesy zachodzące w organizmie. Dlatego też nawet malutkie odwodnienie je zakłóca, co przyczynia się do zwiększenia stanu zapalnego. Ten napój należy pić regularnie, najlepiej małymi łyczkami, by dobrze się nawodnić i zmniejszyć tempo starzenia się organizmu. Jeśli nie lubisz czystej wody, możesz dodać do niej trochę soku z cytryny i miętę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także