NewsyNowy pomysł Roberta Makłowicza i jego synów. Każdy będzie mógł spróbować ich dań

Nowy pomysł Roberta Makłowicza i jego synów. Każdy będzie mógł spróbować ich dań

Robert Makłowicz rozkręca biznes wespół z synami - Pyszności; Fot. Instagram: Robert Makłowicz (screenshot)
Robert Makłowicz rozkręca biznes wespół z synami - Pyszności; Fot. Instagram: Robert Makłowicz (screenshot)

27.05.2023 11:03, aktual.: 27.05.2023 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert Makłowicz wkracza z synami Mikołajem i Ferdynandem w świat biznesu. Założona przez nich spółka - Makłowicz i Synowie - ma zająć się dystrybucją, a później również produkcją gotowych dań. - Postanowiliśmy stworzyć produkty, które sami chcielibyśmy kupować - mówi Mikołaj Makłowicz, wiceprezes firmy w rozmowie z portalem money.pl.

Pod koniec 2022 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów dał zielone światło na utworzenie spółki Makłowicz i Synowie. Na początku firma ma importować i dystrybuować m.in. konserwy, dania gotowe, zupy i smarowidła. Wszystkie będą sprzedawane w Polsce pod marką Makłowiczów, nawet jeżeli będą pochodzić od różnych producentów. Idea firmy zakłada jednak produkcję własnej żywności.

Robert Makłowicz rozkręca biznes z synami

Mikołaj Makłowicz, wiceprezes firmy w rozmowie z portalem money.pl zdradził nieco szczegółów, dotyczących planowanej działalności. Przyznał, że firma będzie sprzedawać produkty innych producentów pod własną marką. Do współpracy zaprosili Grupę Pamapol, która ma mieć 60 proc. udziałów w spółce, a należąca do rodziny Roberta Makłowicza spółka Propinquus w zamian za 40 proc. udziałów wniesie licencję do znaku towarowego Makłowicz i Synowie oraz swój dział marketingu i sprzedaży (z pracownikami, prawami do korzystania z receptur i umowami z kontrahentami).

Oferowane przez firmę dania gotowe będą jakością dorównywać daniom restauracyjnym. To, według Makłowicza juniora, ma pokazać Polakom, że nie powinni mieć obaw wobec gotowych posiłków ze sklepu. Przyznaje też, że przeważającą część oferty spółki stanowić będą produkty do gotowania samemu. Jak zapowiada, ich pomysł spodobać się może zwłaszcza osobom, które lubią same eksperymentować w kuchni i do tego też firma będzie zachęcać.

- Chcemy pokazać, że jakościowe jedzenie wcale nie musi być drogie – mówi Mikołaj Makłowicz.

Spółka Makłowicz i Synowie na początku zajmie się importem i dystrybucją produktów od różnych producentów. Konserwy, dania gotowe, zupy i inne sprzedawane będą w Polsce pod marką Makłowiczów. Prezes spółki zdradza, że zdecydowano o nawiązaniu współprac z najlepszymi rodzinnymi firmami zagranicznymi, np. z Włoch. Finalnie jednak idea firmy zakłada produkcję własnej żywności, dlatego też w przyszłości spółka ma zamiar wybudować własny zakład produkcyjny. Do tego czasu będzie wykorzystywała dotychczasowe zdolności produkcyjne, które ma Grupa Pamapol.

Pamapol partnerem biznesowym Makłowiczów

Jak podaje money.pl, Grupa Pamapol zapewni spółce moce produkcyjne oraz finansowanie, a ich Propinquus zobowiązał się wnieść do spółki m.in. prawa z umowy licencyjnej na unijne znaki towarowe Makłowicz i Synowie.

Grupa Pamapol działa w branży przetwórstwa mięsno-warzywnego, oferując produkty z kategorii: dań gotowych, konserw mięsnych, pasztetów, zup gotowych oraz warzyw konserwowych. Propinquus zaś to spółka rodzinna, której wspólnikami są członkowie rodziny Makłowiczów. Zarządza prawami do wizerunku Roberta Makłowicza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także