Newsy"Spektakularna zdobycz". Złowił gigantyczną rybę i dostał za nią ponad 25 mln zł

"Spektakularna zdobycz". Złowił gigantyczną rybę i dostał za nią ponad 25 mln zł

Złowił rybę wartą 25 mln złotych
Złowił rybę wartą 25 mln złotych
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.08.2023 15:47

Konfucjusz powiedział kiedyś, że jeśli "wybierzesz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu". Jak się okazuje, nawet na hobby można zarobić. I to dużo. Na przykład, 25 milionów złotych, o czym przekonał się pewien zapalony wędkarz.

White Marlin Open to turniej wędkarstwa głębinowego, który organizowany jest od 1974 roku w Ocean City, jednym z miast w stanie Maryland. W pierwszym roku wygrana wynosiła "zaledwie" 20 tysięcy dolarów. Z roku na rok, kwota stawała się coraz wyższa. W 2023 roku łączna pula nagród wynosiła ponad 10,5 milionów dolarów, z czego 6,2 miliona trafiło do zwycięzcy turnieju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Złowił gigantyczną rybę. Zgarnął ponad 25 milionów złotych

Właśnie zakończono 50. turniej White Marlin Open. Okrągła rocznica była niejedynym powodem do świętowania, bowiem w tym roku pobito rekord turnieju. John Ols, mieszkaniec Maryland, złowił gigantycznego, niebieskiego marlina. Ryba ważyła aż 290,5 kg. Tym samym, Ols zgarnął nagrodę indywidualną, która wynosiła aż 6,2 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 25 milionów złotych.

Pod postem posypały się gratulacje. "Woo ho! Gratulacje, to wspaniałe wieści", "cholera, on naprawdę to zrobił", "Spektakularne, epickie" - czytamy w komentarzach pod postem. W tym samym turnieju brał udział sam Michael Jordan, słynny koszykarz. Amerykanin od lat jest zapalonym wędkarzem, jednak w tym roku nie udało mu się złowić żadnej dużej ryby.

Marlin — co to za ryba?

Dla większości z nas, pierwsze skojarzenie z marlinem to powieść Ernesta Hemingwaya pt. "Stary człowiek i morze". W książce występowały dwie główne postacie, wędkarz o imieniu Santiago i ogromny marlin. To gatunek, którego na próżno szukać w Europie. Nic więc dziwnego, że tak mało o nim wiemy. Jak więc wygląda marlin? To bardzo duża ryba, która waży od 100 do nawet 890 kilogramów.

Żyje na głębokich wodach w Atlantyku. Stanowi ważną część ekosystemu morskiego. Żywi się głównie tuńczykiem, makrelą i kalmarami. Marliny często padają ofiarą rekinów, ale też i wędkarzy, którzy traktują ją jak trofeum. Samo mięso marlinów uznawane jest za niesmaczne i łowi się je wyłącznie hobbystycznie, co niestety, przyczyniło się do znacznego zmniejszenia się populacji tego wyjątkowego gatunku.

White Marlin Open 2023 - "Day 5 Scales"

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także