Sposób na udane grillowanie. Z tymi trickami to sama przyjemność

Sposób na udane grillowanie. Z tymi trickami to sama przyjemność
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

25.04.2024 08:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majówka jest uważana za niepisane rozpoczęcie sezonu grillowego w Polsce, dlatego warto być odpowiednio przygotowanym na pierwsze grillowanie kiełbasek (i nie tylko!) na ruszcie. Podpowiemy, jak z łatwością rozpalić grilla i jak dbać o jego czystość, żeby dobrze służył przez długi czas.

Klucz do sukcesu

Podstawą każdego grilla są podpałka i węgiel. Węgiel należy umieścić w palenisku, a następnie polać go podpałką w płynie lub użyć łatwopalnych kostek. Dzięki nim węgiel rozgrzeje się i zapali od żaru. Kiedy stos węgla pokryje się cienką warstwą białego popiołu, rozprowadź kawałki po całej powierzchni paleniska, umieść ruszt i pozwól mu się nagrzać. Jeżeli chcesz ułatwić sobie zadanie, kup węgiel nasączony podpałką. To szybkie i oszczędne rozwiązanie. Węgiel instant możesz kupić w Netto za jedyne 9,99 zł za opakowanie.

Rozpalaj jak profesjonalista

Żeby ułatwić i przyspieszyć proces rozpalania grilla, możesz pójść w jednym z dwóch kierunków. Pierwszy to ręczna dmuchawa do grilla, którą kupisz np. w Netto za 12 zł. Generowany przez nią podmuch sprawi, że węgiel rozpali się szybciej. Zimą może się przydać do rozpalenia drewna w kominku.

© Adobe Stock

Drugie akcesorium to komin do rozpalania grilla z Netto za jedyne 29 zł. Najpierw rozpal niewielką ilość podpałki lub węgla instant, a następnie wsyp węgiel do komina i postaw go nad wcześniej przygotowanym paleniskiem. Po około kwadransie węgiel powinien osiągnąć odpowiednią temperaturę i można go przesypać do grilla. To przyspieszy proces rozpalania i z pewnością zachwyci twoich gości.

Dbaj o czystość grilla

Po udanej uczcie czas na porządki. Czyszczenie grilla jest bardzo ważne, ponieważ pozwala wydłużyć jego żywotność i sprawia, że za każdym razem jedzenie smakuje tak samo dobrze. Możesz skorzystać z jednego z domowych sposobów. Na przykład jeśli ruszt jest jeszcze ciepły, przekrój cebulę, nadziej ją na coś ostrego i posmaruj raszki. Możesz też użyć octu, soku z cytryny lub sody oczyszczonej.

© Adobe Stock

Jeżeli chcesz mieć pewność, że grill będzie czysty i gotowy na kolejne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, to możesz też wspomóc się narzędziami. Szczotka z metalowym włosiem, którą kupisz w Netto za jedyne 12 zł, z łatwością usunie trudne zabrudzenia. Możesz je dodatkowo nasączyć zmiękczającym detergentem. Ciekawym narzędziem jest też szczotka 3 w 1, którą również znajdziesz w Netto i kosztuje tylko 12 zł. Ma skrobak i gąbkę, które pozwolą kompleksowo wyczyścić ruszt.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także