PoradyTak bez trudu zrobisz prawdziwą wydmuszkę. Kluczowy jest jeden drobiażdżek

Tak bez trudu zrobisz prawdziwą wydmuszkę. Kluczowy jest jeden drobiażdżek

Pyszności
Pyszności
03.04.2023 10:34

Zrobienie wydmuszek to nic prostszego, o ile posiada się do tego dobrą instrukcję. Dzisiaj chcemy ci ją pokazać. Dzięki niej jajka nie pękną, a ciebie nie będą piekły policzki od dmuchania w słomkę. Oto jak zrobić wydmuszkę w trymiga, bez zbędnych trudów i potów. 

Na Boże Narodzenie choinka i prezenty, a na Wielkanoc koszyczek i pisanki. Te piękne tradycje stały się niejako częścią naszego dziedzictwa, a wspomnienia o zawieszaniu bombek na iglastych gałązkach, czy malowaniu wydmuszek z rodzicami chcemy przecież przekazywać dalej — tym razem naszym dzieciom. Jesteśmy zdania, że kultywowanie tych obyczajów to sprawa ponadwymiarowa, którą możemy — ale wcale nie musimy — wiązać z religijnością. W ostatecznym rozrachunku czerpiemy z tego przecież to, co najważniejsze: czas spędzony z bliskimi. 

Jak zrobić wydmuszkę?- Pyszności; foto: Canva
Jak zrobić wydmuszkę?- Pyszności; foto: Canva

Żeby jednak te chwile nie zmieniły się w koszmar, warto wiedzieć, jak zrobić wydmuszkę, żeby zbytnio się z tym nie namęczyć. Za scenariusz, w którym skorupki pękają, jajka rozbijają się po całej kuchni, a nasze policzki wołają o pomstę do nieba niemal jak wtedy, gdy mamy do napompowania całą paczkę balonów — serdecznie dziękujemy. Wolimy jednak skorzystać z tej instrukcji, która pozwoli nam rozkoszować się tym czasem i szybko przejść do tego, co najlepsze: malowania pisanek. 

Jak zrobić wydmuszkę? Krok po kroku.

Jak zrobić wydmuszkę? - Pyszności; foto: Canva
Jak zrobić wydmuszkę? - Pyszności; foto: Canva
  1. Zacznij od dokładnego umycia jajek. Lepiej zrobić to teraz, niż po wydmuchaniu zawartości, kiedy skorupka nie będzie już niczym "podtrzymywana". Następnie osusz je ręcznikiem papierowym.
  2. Przygotuj średniej długości igłę. Teraz powoli, delikatnie naciskając, wbij igłę w dół jajka (to ta owalna strona). Wykonuj okrężne ruchy, żeby powiększyć dziurkę.
  3. Teraz obróć jajko i zrób to samo u góry jajka. Ponieważ tam dziurka powinna być nieco szersza, po nakłuciu pomóż sobie jeszcze gwoździem. Ponownie sięgnij po igłę i włóż ją głębiej. Wykonaj kilka ruchów obrotowych, żeby lekko rozrzedzić żółtko. To bardzo ważne — zwłaszcza dla twoich policzków!
  4. Czas na słomkę. Włóż ją ostrożnie w powstałą dziurkę i delikatnie w nią dmuchaj. Rób to nad miską, żeby po pierwsze nie ubrudzić wszystkiego wokół, a po drugie — nie zmarnować zawartości jajka, które możesz przecież jeszcze użyć.
  5. Ustaw wydmuszkę pod strumieniem wody i opłucz ją z zewnątrz i od środka. Jeśli cała woda nie wyleci z jajka, ją też wydmuchaj.
  6. Osusz wydmuszkę i gotowe. Farbki w dłoń i do dzieła!

Zobacz też ten filmik z naszego kanału na YouTube, z przeprowadzonym przez nas wielkim testem chrzanów z supermarketów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także