PoradyTak schłodzisz napoje bez lodówki. Sposób, który sprawdza się nawet na plaży

Tak schłodzisz napoje bez lodówki. Sposób, który sprawdza się nawet na plaży

Zimne napoje na plaży? To możliwe - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Zimne napoje na plaży? To możliwe - Pyszności; Fot. Adobe Stock
15.07.2023 10:58, aktualizacja: 15.07.2023 13:45

Zimne napoje bez lodówki i to na plaży? Zamiast wydawać krocie na wodę czy sok w barze, zastosuj skuteczny patent na ochłodzenie butelek z piciem. Nie potrzebujesz do tego ekstragadżetów, a jedynie ręcznika.

Nie ma nic lepszego niż łyk zimnej wody czy lemoniady, kiedy odpoczywamy latem nad wodą. Trudno jednak o zimne napoje, kiedy z nieba leje się żar, a do lodówki nie mamy dostępu. Jest jednak pewien patent, który sprawi, że woda czy lemoniada pozostaną chłodne. I nie, nie chodzi nam o lodówkę turystyczną.

Zimne napoje bez lodówki. Ten sposób sprawdzi się na plaży

To bardzo prosty i skuteczny trik, dzięki któremu napoje pozostaną chłodne nawet na plaży. Potrzebujesz jedynie ręcznika. Wystarczy, że zamoczysz go w wodzie, a następnie owiniesz nim butelki czy puszki. Dzięki temu otrzymasz zimne napoje bez lodówki. Warto co jakiś czas powtarzać tę czynność, a jeśli wystawisz butelki i puszki z piciem na działanie wiatru, efekt będzie jeszcze lepszy.

Pamiętaj jednak, by zimne napoje przechowywać w zacienionym miejscu - należy trzymać je z dala od słońca (o ile to możliwe). Jednym z najbardziej znanych sposobów na przechowywanie napojów na plażach, jest wykopanie dołka. Zimny piasek i brak słońca sprawią, że woda czy lemoniada pozostaną chłodne. Jeśli masz pod ręką wiadereczko, można umieścić je w dołku, włożyć do niego napoje i zalać je zimną wodą.

Zimne napoje najlepiej trzymać z dala od słońca - Pyszności; Fot. Pixabay
Zimne napoje najlepiej trzymać z dala od słońca - Pyszności; Fot. Pixabay

Jakie napoje gaszą pragnienie? Co zabrać na plażę?

Przede wszystkim pij wodę. Może to być kranówka, może być butelkowana. W tym drugim przypadku sięgaj po tę nisko- lub średniozmineralizowaną o niewielkiej zawartości sodu. Również domowy kompot świetnie gasi pragnienie, a do tego dostarcza witamin (te nie znikają całkowicie podczas gotowania). Warto również postawić na takie zimne napoje, jak słabą zieloną herbatę, domowe lemoniady czy koktajle na bazie owoców i jogurtu, kefiru bądź maślanki.

Nie wszystkie zimne napoje gaszą pragnienie tak samo. Latem bezwzględnie należy unikać kolorowych napoi gazowanych (typu Pepsi, Sprite itd.) oraz energetyków i innych produktów na bazie kofeiny. Nie sięgajmy też po mrożoną kawę, piwo i inne napoje alkoholowe oraz owocowe soki z koncentratu. Tego typu produkty obciążą zmęczony upałem organizm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także