NewsyTak wygląda przedmeczowe menu Roberta Lewandowskiego. Dodaje mu energii na boisku

Tak wygląda przedmeczowe menu Roberta Lewandowskiego. Dodaje mu energii na boisku

Robert Lewandowski - Pyszności
Robert Lewandowski - Pyszności
Źródło zdjęć: © Getty Images,

21.06.2024 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sportowa gorączka ogarnęła Polaków - trwa Euro 2024. Na srebrnym ekranie śledzić można również zmagania naszej reprezentacji z Robertem Lewandowskim w roli kapitana. Najpopularniejszy polski piłkarz zdradził, po jakie posiłki sięga przed meczem.

W życiu sportowca dieta odgrywa ogromną rolę. Jedzenie jest paliwem dla organizmu, który pracuje ciężko na boisku. Chociaż zapewne znajdują się pewne odstępstwa od zasad, to tuż przed meczem odpowiednie posiłki odgrywają ogromną rolę. Nie inaczej jest w trakcie Mistrzostw Europy, gdzie już dziś Polacy zmierzą się w meczu grupowym z Austrią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak jedzą piłkarze?

Nad codzienną dietą Roberta czuwa jego żona, Anna. Podczas zgrupowań opiekę nad posiłkami przejmuje szef kuchni reprezentacji Polski. Od 2006 roku rolę tę pełni Tomasz Leśniak. Przez lata współpracy doskonale poznał zwyczaje żywieniowe kadrowiczów, ich preferencje oraz zalecenia dietetyków. W Hanowerze, gdzie znajduje się baza Polaków, pojawił się jeszcze przed zawodnikami.

Oczywiście to nie jest tak, że jestem tu sam. Jest tu sztab osób, które odpowiadają za każdy drobny szczegół. Moim zadań jest odpowiedzialność za kuchnię i również za serwis wszystkie rzeczy związane z jedzeniem, napojami. Będzie to nasz dom przez jakiś czas i musi to dobrze funkcjonować - mówi w rozmowie z Faktem.
Robert Lewandowski podczas treningu. (Photo by Luciano Lima - UEFA/UEFA via Getty Images)
Robert Lewandowski podczas treningu. (Photo by Luciano Lima - UEFA/UEFA via Getty Images)© GETTY | Luciano Lima - UEFA

Każdy zawodnik ma jednak swoje własne upodobania i przedmeczowe nawyki oraz ulubione smaki. Swoje preferencje zdradził kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Tak wygląda menu Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski bez wątpienia jest postacią, której przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat zachwyca na boisku, prezentując swoją dobrą formę i rezultaty ciężkiej pracy na treningach. Dużą wagę odgrywa odpowiednia dieta. Przed meczem piłkarz Barcelony sięga po makaron z pesto, sosem pomidorowym oraz orzeszkami pinii. Nie bez powodu, bo makaron to dobre źródło prostych węglowodanów, które stają się paliwem dla mięśni.

Pesto z rzodkiewki  - Pyszności
Pesto z rzodkiewki - Pyszności© Canva | Pexels

Chociaż dieta sportowców bywa rygorystyczna, to dzięki dużej ilości spalanych kalorii znajdzie się czasem miejsce na słodkie odstępstwa. Ulubionym deserem Roberta Lewandowskiego jest czekoladowy fondant. To francuskie ciastko, zwane również lava cake, po przekrojeniu pokazuje swoje płynne, słodkie wnętrze.

Zawsze to wezmę, jak widzę w menu - śmieje się Robert Lewandowski.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także