InspiracjeTen niepozorny obrazek zdradza, czy naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem

Ten niepozorny obrazek zdradza, czy naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem

Obrazek, który zdradza, czy jesteś naprawdę szczęśliwy
Obrazek, który zdradza, czy jesteś naprawdę szczęśliwy
Źródło zdjęć: © Twitter
23.10.2023 09:33, aktualizacja: 23.10.2023 11:46

Widzisz ten obrazek? Okej, ale co tak naprawdę w nim dostrzegasz? Według autora tej łamigłówki to, co zobaczyłeś jako pierwsze, może w pewnym stopniu zdefiniować nie tylko twój poziom szczęścia, ale również kreatywności. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak u ciebie przeszedł ten test!

Psychologia to dziedzina nauki, która rozwija się w zaskakującym tempie. To, co jeszcze do niedawna zdarzało się być bagatelizowane, dzisiaj okazuje się jednym z najważniejszych naukowych priorytetów. Ale ludzka psychika to nie tylko poważne zagadnienia z kategorii "jak to leczyć", ale również przyjemność, kreatywność i w końcu to, co najważniejsze — szczęście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Atramentowy kleks

Na pewno kojarzysz — jeśli nie z własnego doświadczenia, to z książek czy filmów — scenę, w której doświadczony psycholog podsuwa pacjentowi kartkę z rozlanym atramentowym kleksem. W zależności od tego, co badany "odnalazł" w nieregularnym kształcie kleksa, lekarz stawiał wnioski i czynił postępy w diagnozie i terapii.

O tego rodzaju badaniach część psychiatrów nie ma zbyt dobrego zdania. Według nich psychoanaliza przeprowadzona na podstawie rozlanego atramentu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, jest pseudodoświadczeniem, które może zaszkodzić pacjentowi. Nie zmienia to jednak faktu, że tego rodzaju testy są wykonywane do dzisiaj, i tylko od lekarzy zależy ranga, jaką nadadzą temu doświadczeniu. To trochę jak z badaniem wariografem, które nie może zostać uznane za dowód w sądzie, ale spełnia rolę jako podpowiedź dla śledczych.

Co widzisz na obrazku?

Jakiś czas temu na portalu TikTok (a dokładniej na profilu "brightside.official") pojawił się obrazek, który ma pomóc zdefiniować to, jakimi jesteśmy ludźmi. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich tego rodzaju "testów", jest to jedynie rozrywka czy drobna wskazówka. Nie zmienia to jednak faktu, że potrafi zaciekawić.

A więc: co widzisz na zademonstrowanym przez "Brightside" obrazku? Albo inaczej: co zauważyłeś jako pierwsze? Jeśli był to ogryzek jabłka, to... dobrze! Autorzy testu wyjaśniają, że to oznacza, że odczuwasz szczęście, pewność siebie i wsparcie w bliskich osobach.

Jeśli natomiast jako pierwsze zobaczyłeś kształty dwóch osób, to oznacza to, że po pierwsze relacje z innymi ludźmi są dla ciebie priorytetem w życiu, a po drugie — że odczuwasz w tej kwestii pewnego rodzaju niepewność i zwątpienie.

A może zobaczyłeś ogryzek i ludzi w niemal tym samym momencie? To ponoć świadectwo duże kreatywności i wyobraźni. Brawo!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także