PoradyUkryta funkcja obieraczki do ziemniaków. Będziesz żałować, że poznałeś ją dopiero teraz

Ukryta funkcja obieraczki do ziemniaków. Będziesz żałować, że poznałeś ją dopiero teraz

ukryta funkcja obieraczki do warzyw - Pyszności; foto: Canva
ukryta funkcja obieraczki do warzyw - Pyszności; foto: Canva
15.02.2023 17:12

Obieraczka to jeden z tych przyborów kuchennych, po które podczas gotowania sięgamy bardzo często. Warzywa same się nie obiorą, a zwykły nożyk nie zapewnia tak dokładnego cięcia, jak byśmy chcieli. Tymczasem ukryta funkcja obieraczki do warzyw może sprawić, że przygotowania w kuchni pójdą jeszcze łatwiej, niż wcześniej. 

Obieraczki do warzyw można podzielić na dwie grupy: te o prostym ostrzu, tworzącym wraz z rączką jedną linię, oraz te, których rękojeść układa się w literę "Y". To właśnie ten drugi rodzaj obieraczek często zawiera w sobie ukrytą funkcję, której do tej pory mogłeś nie zauważyć.

Nie odrywaj obieraczki od warzywa

Pewna tiktokerka posługująca się na TikToku nazwą clairebanayed, postanowiła pokazać światu swoje nagranie pod tytułem "Czemu dowiedziałam się o tym dopiero w wieku 30 lat". Autorka video posługuje się na swoim video klasyczną obieraczką w kształcie litery "Y". Najpierw pokazuje, jak do tej pory korzystała z narzędzia, a później — jak robi to teraz.

Odkrycie tiktokerki polega na tym, że obieraczka w trakcie pracy nie musi być odrywana od obieranego warzywa. To oznacza, że można nią wykonywać ruchy: dół-góra. Chociaż użytkowniczka TikToka nie odkryła tu Ameryki, to trzeba przyznać, że wiele osób mogło o tym nie wiedzieć. A ta technika rzeczywiście usprawnia obieranie warzyw.

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw

W tym miejscu warto zaznaczyć, że duża część obieraczek o kształcie "Y" ma jeszcze jedną ciekawą funkcję. Chodzi tu o boki obieraczki, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać po prostu... ozdobę. Jednak nie są nią.

ukryta funkcja obieraczki do warzyw - Pyszności; foto: Canva
ukryta funkcja obieraczki do warzyw - Pyszności; foto: Canva

W rzeczywistości metalowe końcówki po obu stronach obieraczki to nic innego jak nożyki w wersji "mini", które służą do wycinania brzydkich fragmentów warzyw czy owoców. Doskonale sprawdzają się również do obierania twardych skórek. Warto się nimi posłużyć podczas "rozprawiania się" z grejpfrutem czy pomarańczą.

Rzuć też okiem na ten nowy przepis na potrawkę z kurczaka w kruchym cieście. Prosto z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także