NewsyWars zmienia menu i ceny. Nie uwierzysz, ile trzeba zapłacić za schabowego w pociągu

Wars zmienia menu i ceny. Nie uwierzysz, ile trzeba zapłacić za schabowego w pociągu

Wagon restauracyjny w pociągu
Wagon restauracyjny w pociągu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pawel Gruntowicz
29.10.2023 17:00

Wars (spółka należąca do PKP Intercity) zmienił ceny w swoim menu. Niestety, nie będzie taniej. Na obiad zjemy mniej, ale za to drożej. Kotlet schabowy kosztuje ponad 40 zł, a to nie są jedyne zmiany i podwyżki. Więcej zapłacimy też za przekąski i napoje.

W Warsie praktycznie wszystko podrożało, a szczególnie oferta śniadaniowa. Nie jest to wysoki wzrost, ale jednak. Na przykład jajecznica na maśle i frankfurterki kosztują 10 groszy więcej niż poprzednio. Racuchy z jabłkami i jogurtem podrożały o 1,50 zł. Droższe są także alkohole i inne napoje. To samo dotyczy kawy i herbaty. Przypomnijmy, że ostatni raz Wars zmieniał ceny w czerwcu bieżącego roku. Wyższy koszt dań, jak przekazuje przedstawiciel spółki na łamach "Rynku Kolejowego", wynika "ze wzrostu rynkowych cen i usług".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wars opublikował nowe menu. Porcje są mniejsze, ale za to droższe

Jednak największe podwyżki można zauważyć w przypadku dań obiadowych. Kotlet schabowy wcześniej kosztował 39,50 złotych, teraz zapłacimy za niego 42 złote. To jeszcze nie jest wszystko. Teraz porcje będą mniejsze - przed zmianą cen waga całego dania (wraz z dodatkami) wynosiła 530 gramów, tym razem jest mniejsza o 70 gramów (wynosi 460 gramów). Podobna sytuacja dotknęła filet z piersi z kurczaka. Tutaj również zapłacimy więcej za mniejszą porcję.

Nowe ceny w Warsie
Nowe ceny w Warsie© wars.pl

Co ciekawe, z menu zniknęło kilka ciekawych pozycji. Wars nie serwuje już ryżu ze smażonymi warzywami oraz makaronu tagliatelle z sosem bolognese. Zamiast tego w ofercie pojawiło się na przykład chilli con carne (38 zł) lub sałatka z kurczakiem (31 zł). Po raz pierwszy w menu zobaczymy propozycję dla osób niejedzących mięsa, czyli wegański makaron z sosem pomidorowym. Za to danie zapłacimy 35 zł. Zmiany te są efektem między innymi próśb pasażerów pociągów Intercity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także