PrzepisWars pokazał nowy cennik. Ludzie przecierają oczy, patrząc na kwoty

Wars pokazał nowy cennik. Ludzie przecierają oczy, patrząc na kwoty

Facebook/PKP Intercity/Menu Wars
Facebook/PKP Intercity/Menu Wars
26.06.2023 08:49, aktualizacja: 26.06.2023 10:49

Wars zawsze kojarzył nam się z wysokimi cenami. Często, gdy wybieraliśmy się w dalszą podróż i nie zabieraliśmy ze sobą jedzenia, musieliśmy wydać sporo na obiad. Niedawno restauracja ogłosiła nowy cennik przekąsek i napojów. Bardzo zaskoczyli podróżujących.

W ciągu dnia możemy zjeść śniadanie lub obiad w wagonie restauracyjnym. Jajecznica na maśle kosztuje 20,50 zł, racuchy z jabłkami kupimy za 23,50, a frankfurterki za 22,50. Cena zupy wynosi 17 zł, a jeśli chcemy zjeść tradycyjnego schabowego lub grillowanego kurczaka, musimy zapłacić 40 zł. W nowym menu są też najróżniejsze napoje i przekąski. Wars podkreśla, że ceny te dotyczą wagonów sypialnych.

Wars opublikował nowy cennik. Tyle trzeba wydać na kawę i przekąski

Zacznijmy od ciepłych napojów. 180 ml herbaty kosztuje 5,50 zł, a 100 ml kawy parzonej 6 zł. Wydaje się więc, że ceny są porównywalne do innych restauracji. Można pokusić się o stwierdzenie, że są nawet niższe niż w wielu innych lokalach.

Jak wygląda sprawa z napojami? Najtańsza jest woda, za którą zapłacimy 6 złotych. Niewiele droższe są nektary owocowe i sok pomidorowy. Te kosztują 6,50 zł. Pół litra Mirindy, Pepsi lub 7 Up to wydatek rzędu 7,50 zł.

W ofercie restauracji Wars są też słodkie przekąski. Za opakowanie herbatników zapłacimy 2 złote, zaś za klasyczne batoniki (Snickers, Mars, Bounty, Prince Polo) dwa razy więcej. Możemy też pochrupać chipsy, które kosztują  5,50 zł oraz paluszki słone (3 złote).

Podróżni są w szoku? Wiele osób uważa, że to tanio jak na pociąg

Wars opublikował nowy cennik na Facebooku. Spotkał się on z dość dużym zainteresowaniem. Część osób zastanawia się nad tym, czy restauracja planuje jakieś promocje. Innych dziwi fakt tak niskich cen.

"Takie ceny powinny być w Barach Wars, to może nie byłyby puste" - czytamy w komentarzu.

"Nigdy nie kupowałem niczego w pociągu, bo sądziłem, że to drogie przedsięwzięcie" - napisała inna komentująca.  Pewien użytkownik Facebooka zastanawiał się:

"Promocja z 12 zł na 6 za kawę. Powrót do starych cen. Dlaczego? Kiedy będą automaty w Intercity? W automacie kawę można jeszcze taniej kupić". Restauracja odpowiedziała mu, że cennik obowiązuje w wagonach sypialnych.

Wars opublikował nowe menu (Wikimedia Commons)
Wars opublikował nowe menu (Wikimedia Commons)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także