PoradyWeź garść i zalej octem. To naturalny odstraszacz komarów, który sprawdzi się również przy zapaleniu dziąseł

Weź garść i zalej octem. To naturalny odstraszacz komarów, który sprawdzi się również przy zapaleniu dziąseł

Mieszanka z octu na komary. Fot. Pexels
Mieszanka z octu na komary. Fot. Pexels

28.06.2023 10:45, aktual.: 28.06.2023 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdyby nie komary i kleszcze, lato byłoby idealną porą roku. Niestety, możemy o tym tylko pomarzyć. Są jednak pewne domowe sposoby na to, by odstraszyć komary bez używania chemicznych środków. Wystarczy wziąć garść i zalać octem, a będziemy chronieni przed ukąszeniami. Nie jest to jednak jedyna właściwość tej mieszanki.

Naturalne sposoby wcale nie muszą być gorsze od tych chemicznych. Są delikatniejsze, ale zdecydowanie nie działają gorzej. Latem warto poznać szczególnie domowy patent na komary. O tej porze roku nie sposób się od nich odgonić. A ukąszenia mogą dać się we znaki.

Naturalny odstraszacz komarów - przepis. Mając tę miksturę, nie musisz obawiać się o ukąszenia

Dyplomowana zielarka Ewa Kozioł, która prowadzi na Facebooku profil "Zielony Zagonek", podzieliła się kolejnym fantastycznym, ziołowym patentem. Tym razem padło na naturalny odstraszacz komarów.

Jak przyznała, to świetna, skuteczna broń przeciwko owadom. Jak zatem przygotować mieszankę na komary? Okazuje się, że potrzebny będzie wrotycz i ocet.

- To sekret naszych przodków, starożytnych Słowian, który teraz potwierdzają naukowcy! Wrotycz, znany też jako złoty deszcz, zawiera substancje, które naturalnie odstraszają insekty. Jak to działa? Chcecie spróbować? - pyta zielarka na wideo udostępnionym na Facebooku.

W walce z komarami przydatne mają być kwiaty wrotyczu. Wystarczy zebrać je i zalać 10 proc. octem spirytusowym, a następnie odstawić na 2 tygodnie. Po tym czasie należy przecedzić miksturę i gotowe! Jej użycie również jest bardzo proste.

Trzeba rozcieńczyć mieszankę w proporcji 1 część octu na 4 części wody, a następnie przelać ją do atomizera i spryskać nią ubrania. Nie ma obaw - jest to bezpieczne, ale i skuteczne. Co ciekawe, tym roztworem z octu po rozcieńczeniu go z wodą, można płukać też jamę ustną. Szybko okaże się, że świetnie radzi sobie z aftami i zapaleniem dziąseł.

Domowe sposoby na komary. Fot. Pexels
Domowe sposoby na komary. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także