PoradyWeź z kuchennej szafki i zalej wrzątkiem. Pożegnasz siwe włosy

Weź z kuchennej szafki i zalej wrzątkiem. Pożegnasz siwe włosy

Napar z liści laurowych na siwe włosy
Napar z liści laurowych na siwe włosy
Źródło zdjęć: © Pixabay
20.02.2024 18:39

Czupryna każdego z nas prędzej czy później przybierze popielatą barwę. Siwizna nie jest powodem do wstydu, jednak wiele osób szuka patentów na spowolnienie tego procesu. Jednym z nich jest skorzystanie z płukanki z liści laurowych.

Siwienie dotknie każdego, jednych wcześniej - i już w okolicy 30. roku życia, kolejnych później, nawet dopiero w okresie przekwitania. Siwe włosy to włosy pozbawione melaniny - barwnika, który odpowiada za naturalny kolor włosów. Poznaj domowy sposób na spowolnienie procesu siwienia włosów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy liście laurowe hamują proces siwienia?

Liście laurowe są bogate w wiele składników aktywnych, które wykazują korzystny wpływ na włosy. Ze względu na to, że stanowią źródło witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, wspierają zdrowie skóry głowy i włosów. Liście laurowe zawierają kwas laurowy, posiadający właściwości antyoksydacyjne i spowalniające proces siwienia poprzez ochronę komórek przed wolnymi rodnikami.

Co więcej, liście laurowe zawierają też eugenol o działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym, który może przyczynić się do poprawy stanu skóry głowy i stymulować cebulki włosowe. Natomiast mangan bierze udział w wytwarzaniu melaniny, czyli pigmentu, który odpowiada za kolor włosów. Ponadto obecne w liściach laurowych witaminy z grupy B i witamina C znane są z pozytywnego wpływu na zdrowie włosów.

Liście laurowe
Liście laurowe© Pixabay

Jak przygotować płukankę na siwe włosy z liści laurowych?

Przygotowanie płukanki jest bardzo proste. Wystarczy najpierw zagotować wodę, a następnie wrzucić do niej liście laurowe. Na 500 ml wody wystarczy garść liści laurowych. Miksturę odstaw na ok. 30 minut. Po przestudzeniu naparu przecedź całość i tak przygotowaną płukankę stosuj po wymyciu włosów. Przed skorzystaniem z liści laurowych bezpośrednio na skórę zaleca się wykonanie próby uczuleniowej.

Co istotne, nie ma jednoznacznych dowodów naukowych, wskazujących na to, że liście laurowe mogłyby całkowicie zatrzymać czy odwrócić proces siwienia włosów. Niemniej naturalne składniki mogą wspierać zachowanie naturalnego pigmentu. Ważna jest jednak regularność stosowania i cierpliwość.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także