PoradyWsyp odrobinę tej przyprawy do pojemnika z ryżem. Mole nawet nie zbliżą się do niego

Wsyp odrobinę tej przyprawy do pojemnika z ryżem. Mole nawet nie zbliżą się do niego

Mole (Adobe)
Mole (Adobe)
15.07.2023 07:33, aktualizacja: 15.07.2023 09:55

Za każdym razem, gdy się pojawią, strasznie nas irytują. Małe insekty latają wszędzie i do tego niszczą nam jedzenie. Mole spożywcze pojawiają się znikąd i często mamy z nimi poważny problem. Szukamy najlepszych sposobów na pozbycie się ich i często sięgamy po środki chemiczne. Na szczęście nie musimy już tego robić.

Za każdym razem, gdy pojawiają się w mole, w głowie mamy jedną myśl: trzeba zrobić porządki i wszystko wyrzucić. Insekty te rozmnażają się w zastraszającym tempie i po kilku dniach mamy w domu plagę. Najczęściej w koszu lądują produkty sypkie, jak ryż, kasza, cukier, mąka, a nawet orzechy. Jeśli zobaczysz jednego mola, czas na działanie. Pomogą ci dwa naturalne środki, czyli czosnek i goździki.

Skuteczny sposób na mole. Użyj tej przyprawy, a insekty się wyniosą

Goździki kojarzą się przede wszystkim z suszem oraz grzanym winem. Przyprawę tę możesz wykorzystać także do walki z molami. Insekty nienawidzą jej zapachu do tego stopnia, że nawet nie zbliżą się do kuchni.

Suszone goździki zawiń w kawałek materiału. Zawiniątka poukładaj w różnych miejscach. Taki prosty przedmiot będzie przez dwa lata odstraszał mole.

Goździki to skuteczny sposób na mole (Unplash)
Goździki to skuteczny sposób na mole (Unplash)

Czosnek odstraszy irytujące insekty

Warzywo to ma wiele zastosowań. Nadaje się nie tylko do wielu potraw, ale i na przykład ratuje storczyki. Jest też skuteczną bronią w walce z insektami. Natrzyj bawełnianą ściereczkę połową ząbka czosnku, na chwilę zostaw na świeżym powietrzy, a potem umieść w pojemniku z suchą żywnością. Mole szybko się wyprowadzą, a ty nie będziesz czuć aromatu czosnku. Jak to się mówi: sprawa win win.

Czosnek przestraszy mole (Unplash)
Czosnek przestraszy mole (Unplash)

Musisz jednak pamiętać, że najbardziej skutecznym sposobem jest przechowywanie żywności w szczelnie zamkniętych słoikach oraz pojemnikach. Dzięki temu insekty nie złożą jaj, a ty nie będziesz zmuszona wyrzucać swoich zapasów. Jak w każdym przypadku, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także