NewsyZa takie jabłko trzeba zapłacić w Biedronce krocie. Rolnik powiedział, co o tym sądzi

Za takie jabłko trzeba zapłacić w Biedronce krocie. Rolnik powiedział, co o tym sądzi

Jabłka - Pyszności
Jabłka - Pyszności
Źródło zdjęć: © Canva | Saturn_3
14.02.2024 12:11

Walentynkowy szał trwa w najlepsze. Supermarkety zalane są tonami czekoladek, bombonierek i innych słodkości. W ofercie Biedronki pojawiły się z kolei nieco zdrowsze prezenty - jabłka z wygrawerowanym napisem "kocham cię".

Chociaż walentynki kojarzą się przede wszystkim z czekoladą, to tego dnia można postawić też na coś zdrowszego. W ofercie Biedronki pojawiły się wyjątkowe jabłka. Wyjątkowe bynajmniej ze względu na odmianę, a napis na skórce. Wyryto tam bowiem wyznania miłości "I love You" z serduszkami, "Love is in the air" czy po prostu "Kocham Cię". Każdy owoc zapakowany jest osobno w folię. Słodkie wyznanie miłości potrafi jednak słono kosztować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Walentynkowe jabłka w Biedronce

Jeśli w przypływie ciepłych uczuć, niesiony atmosferą święta zakochanych, chwycisz za jabłko z grawerowanym wyznaniem miłości, możesz się nieco zdziwić. Przy kasie okaże się bowiem, że za jeden owoc zapłacić - sztuka kosztuje 2,99 zł. Tymczasem dokładając zaledwie 50 groszy, można kupić kilogram jabłek. Oczywiście już bez graweru.

Jabłka z grawerem - Pyszności
Jabłka z grawerem - Pyszności© Canva | ilze79

Na temat wyższej ceny wypowiedział się jeden z rolników.

Wbrew pozorom to nie jest drogo za jabłko z takim oznaczeniem, bo koszt jego wyprodukowania wynosi powyżej 2 zł. Ostateczny koszt dla kupującego jest adekwatny do jego wyprodukowania - wyjaśnił rolnik Łukasz Sosnowski w rozmowie z "Faktem".

Pan Łukasz stwierdził również, że w Polsce jabłka są powszechnie postrzegane jako towar tani, stąd też zaskoczenie wysoką ceną.

Tanie jabłka w Polsce

Autor podkreśla, że ceny jabłek w Polsce są zdecydowanie niższe niż w innych krajach. Za granicą niewielkie opakowania jabłek mogą kosztować bardzo dużo, w wielu krajach sprzedaż na sztuki nie jest niczym zaskakującym. Ceny jabłek w Polsce są bardzo korzystne w porównaniu do innych krajów.

Jabłko jest naszym dobrem nardowym. Powinniśmy je promować w każdy możliwy sposób więc dlaczego by nie obdarowywać ukochanej osoby właśnie jabłkiem z grawerem. Każdy sposób na promocję jabłka i zwiększenie jego spożycia w kraju uważam za dobry - podkreślił "Faktowi" Łukasz.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także