Porady6 czynników, na które powinnaś zwrócić uwagę przed zakupem patelni. Posłuży Ci na lata

6 czynników, na które powinnaś zwrócić uwagę przed zakupem patelni. Posłuży Ci na lata

6 czynników, na które powinnaś zwrócić uwagę przed zakupem patelni. Posłuży Ci na lata
Frania

04.01.2019 20:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W każdej kuchni niezbędna jest patelnia, która pomaga przygotwać wiele pysznych dań. I zanim ją zakupimy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają w tym względzie ogromne znaczenie.

Zresztą sama się o tym przekonaj i zapoznaj się z całym artykułem.

#1 Materiał

Obraz

W tym przypadku masz do wyboru kilka modeli, a mianowicie: teflonową, ceramiczną, emaliowaną, miedzianą, żeliwną, czy stalową. Wszystko zależy co będziesz na niej przygotowywać. Najczęściej w polskich domach można zaleźć patelnie ceramiczne lub teflonowe.

#2 Do czego będzie służyć

Obraz

To, do czego będziesz wykorzystywać nową patelnię, ma bardzo duże znaczenie. Jeśli potrzebujesz ją do przygotowania naleśników lub jajek, postaw na nieprzywierającą patelnię. W przypadku mięsa, lepiej wybierz patelnię żeliwną lub grillową.

#3 Grubość dna

Obraz

Podczas zakupów postaw lepiej na patelnię z grubym dnem. W przeciwnym razie dno narzędzia może łatwo stracić pierwotny kształt w trakcie użytkowania.

#4 Wielkość

Obraz

Jeśli nie potrzebujesz dużej patelni, nie ma sensu inwestować w ogromny gadżet kuchenny. Z drugiej strony na dużej patelni będziesz mogła przygotować pyszne śniadanie dla całej rodziny.

#5 Pokrywka

Obraz

To niezbędny element, w który warto zainwestować podczas zakupów nowej patelni. W końcu dzięki niej będziesz mogła przygotować m.in. duszone potrawy. Oczywiście podczas zakupów sprawdź czy rozmiar pokrywki zgadza się z rozmiarami patelni.

#6 Rączka patelni

Obraz

Powinna być stabilna i przede wszystkim wygodna w codziennym użytkowaniu. To bardzo ważne, w końcu to Ty będziesz z niej korzystać na co dzień.

Mam nadzieję, że Ci pomogłam ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także