PoradyZauważyłeś małą dziurkę w pokrywce od kubka z kawą? Większość nie wie, do czego służy

Zauważyłeś małą dziurkę w pokrywce od kubka z kawą? Większość nie wie, do czego służy

Zauważyłeś małą dziurkę w pokrywce od kubka z kawą? Większość nie wie, do czego służy
Zauważyłeś małą dziurkę w pokrywce od kubka z kawą? Większość nie wie, do czego służy
Źródło zdjęć: © Pysznosci.pl | Pysznosci.pl
17.04.2024 15:24

Kupując kawę na wynos, rzadko zwracamy uwagę na detale opakowania. A warto! Mała dziurka w pokrywce od kubka z kawą nie jest przypadkowością – kryje się za nią sprytny patent, który umila picie tego gorącego napoju.

Kawa to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Pyszny aromat, pobudzający kofeinowy zastrzyk i możliwość delektowania się nią w dowolnym miejscu sprawiają, że chętnie sięgamy po nią zarówno w domu, jak i na mieście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kupując kawę na wynos, rzadko zwracamy uwagę na szczegóły opakowania. Spostrzegawcze osoby z pewnością jednak zauważyły małą dziurkę w plastikowej pokrywce kubka. Co ciekawe, nie jest to wada fabryczna, ani ślad po długopisie, jak mogłoby się wydawać. Ta niepozorna dziurka ma swoje konkretne zastosowanie!

Po co ta dziurka w kubku do kawy?

Na pierwszy rzut oka dziurka w pokrywce może wydawać się wadą fabryczną lub śladem po nieudolnym majsterkowaniu. Nic bardziej mylnego! Ma ona ściśle określone funkcje, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo picia kawy.

  • Lepsza filtracja powietrza: Dziurka umożliwia swobodny przepływ powietrza do wnętrza kubka. Dzięki temu podczas picia nie tworzą się pęcherzyki powietrza, które mogą powodować rozchlapywanie się gorącego napoju i bolesne oparzenia.
  • Ochrona przed przegrzaniem: Plastikowa pokrywka kubka narażona jest na działanie wysokiej temperatury. Dziurka wpuszcza do środka chłodniejsze powietrze, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się tworzywa i jego deformacji.
  • Wygodne picie: Dzięki dziurce w pokrywce możemy bez problemu popijać kawę bez konieczności zdejmowania jej w całości. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób prowadzących samochód lub wykonujących inne czynności, które wymagają użycia obu rąk.

Dla przypomnienia zalecana dzienna dawka kawy to 3-4 filiżanki, a picie jej w nadmiarze może prowadzić do różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy czy problemy z zasypianiem.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także