PoradyZawsze trzymaj przy zlewie kulkę z folii aluminiowej. Tyle zaoszczędzisz, że pewno nam podziękujesz

Zawsze trzymaj przy zlewie kulkę z folii aluminiowej. Tyle zaoszczędzisz, że pewno nam podziękujesz

Wystarczy kulka. Jak folia aluminiowa pomoże nam przy zlewie?
Wystarczy kulka. Jak folia aluminiowa pomoże nam przy zlewie?
Źródło zdjęć: © Canva | Hanasaki, pixelshot
02.01.2024 10:44, aktualizacja: 02.01.2024 13:02

Folia aluminiowa to produkt, który często gości w naszych domach. Wykorzystujemy ją na co dzień w kuchni, gdzie służy nam do owijania jedzenia, a także do pieczenia. Ten niepozorny przedmiot ma jednak znacznie więcej zastosowań, niż mogłoby się nam wydawać.

Folia aluminiowa jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Wykorzystujemy ją do zawijania kanapek, zakrywania potraw, aby nie straciły na świeżości czy ciepła, a nawet do pieczenia — choć ten ostatni punkt budzi wiele kontrowersji. Jednak to nie są jedyne zastosowania folii aluminiowej. Wskazane jest, aby trzymać przy zlewie kulkę zrobioną z tego materiału. Dlaczego? Ponieważ może ona znacznie ułatwić nam codzienne obowiązki. Ten prosty trik ma nieocenioną moc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Folia aluminiowa — czy to szkodzi?

Mimo że folia aluminiowa jest przez nas często używana, warto zastanowić się, czy powinniśmy to robić. Naukowcy od wielu lat badają wpływ aluminium na organizm człowieka. Niestety, nie wszystkie wyniki badań napawają optymizmem. Okazuje się, że wysokie stężenie tego metalu może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia i przyczynić się m.in. do rozwoju choroby Alzheimera.

Więcej o wpływie pieczenia w folii aluminiowej na ludzkie zdrowie przeczytasz w innym naszym artykule. Pamiętaj, że w kwestii pieczenia warto zaopatrzyć się w specjalne blaszki. Folia aluminiowa z pewnością jeszcze się nam przyda, ale w zupełnie innej roli.

Folia aluminiowa przydaje się w wielu różnych sytuacjach
Folia aluminiowa przydaje się w wielu różnych sytuacjach© Canva | cirano83

Kulka z folii aluminiowej przy zlewie

Dlaczego trzymanie kulki z folii przy zlewie to jedno najlepszych rozwiązań, jakie możemy zastosować? Taka folia pomoże nam w myciu naczyń. Aluminium jest w stanie doczyścić nawet najbardziej przypalone garnki. Nie musimy wydawać pieniędzy na skrobaki czy specjalistyczne środki czystości.

Folia aluminiowa pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ale to nie jest jej jedyne zastosowanie. Przyda ci się także, jeżeli posiadasz zmywarkę. Kulkę z folii umieść w jej górnej części. Zwiększy ona skuteczność tabletek do zmywania, dzięki czemu naczynia będą czyste i lśniące.

Folia w zlewie

Podczas mycia naczyń zdarza się, że zatykamy odpływ. W takiej sytuacji zazwyczaj sięgamy po specjalny preparat, który ma za zadanie rozpuścić zatkane resztki. Niestety, czasem konieczne jest wezwanie hydraulika, co wiąże się z dodatkowym stresem i kosztami. Jak tego uniknąć? Odpowiedź jest prosta — z pomocą przychodzi nam profilaktyka i folia aluminiowa.

Otwór w zlewie wystarczy wyłożyć folią, a dopiero następnie wlać zawartość garnka lub patelni. Po chwili tłuszcz zastygnie i będziemy mogli go łatwo usunąć. Pamiętajmy o zasadzie, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także