PoradyZnany dietetyk wskazał kilka zdrowych produktów, które mogą poważnie zaszkodzić

Znany dietetyk wskazał kilka zdrowych produktów, które mogą poważnie zaszkodzić

Źródło: Instagram/mjackowiak_dietetyk
Źródło: Instagram/mjackowiak_dietetyk

27.01.2023 06:00, aktual.: 27.01.2023 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Preferujesz zdrowy styl życia i odżywania? To bardzo dobrze! Musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na to, co jesz. Okazuje się bowiem, że zdrowe produkty też mogą w niektórych przypadkach zaszkodzić twojemu organizmowi. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak się dzieje, a pomógł nam w tym jeden z polskich dietetyków.

Czy wiesz, że zdrowe produkty mogą zaszkodzić twojemu organizmowi?

Zdrowe odżywania to trend i sposób życia, który w ostatnich latach odgrywa szczególne znaczenie w przypadku wielu osób. Stosuje się odpowiednie diety i spożywa określone produkty, które pozwalają zrzucić zbędne kilogramy i poprawić samopoczucie. Okazuje się, że to, co jest zdrowe, nie do końca jest zawsze wskazane. Dietetyk Marcin Jackowiak pokazał, że zdrowe produkty też mogą zaszkodzić organizmowi. Jako przykład, wskazał tu miód, ciemne pieczywo i brokuły. Okazuje się, że mogą one powodować pewne dolegliwości ze strony układu trawiennego.

Warzywa - Pyszności; Foto Canva.com
Warzywa - Pyszności; Foto Canva.com

Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Zastąpienie pieczywa białego - pieczywem z mąki razowej będzie niekorzystne dla osób, które cierpią na zespół jelita wrażliwego. Taki chleb jest bardziej ciężkostrawny niż pieczywo białe. W takim przypadku, dobrze będzie sięgnąć po chleb orkiszowy, który jest zalecany dla osób borykających się z problemem zespołu jelita drażliwego. Pieczywo orkiszowe jest również źródłem wielu cennych witamin, a także selenu, żelaza, wapnia, czy miedzi.

Jakie inne zdrowe produkty mogą zaszkodzić?

Okazuje się, że nie tylko pieczywo może mieć niekorzystny wpływ na organizm. Miód, którym zastępujesz biały cukier, posiada dużą dawkę fruktozy. Jej spożycie może powodować nasilenie niekorzystnych objawów żołądkowo-jelitowych. Podobnie, wygląda sytuacja, jeśli lubisz spożywać brokuły. Ten produkt może powodować nieprzyjemne wzdęcia, dlatego niektórym osobom zaleca się zrezygnowanie z jego spożycia. Pomimo tego, że jest uważany za bardzo zdrowy produkt i faktycznie tak jest, to nie jest on polecany osobom wrażliwym.

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie przyniesie oczekiwane rezultaty, jeśli spożywasz te produkty, które sprzyjają twojemu organizmowi. Zdrowe produkty też mogą zaszkodzić i to poważnie.

Chcesz przygotować pyszną i zdrową kolację na ciepło? Na naszym kanale YouTube znajdziesz wyjątkowy przepis:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także