PoradyOdstrasza komary jak nic innego. Tylko postaw przy oknie

Odstrasza komary jak nic innego. Tylko postaw przy oknie

Zioła w kuchni są niezwykle potrzebne. Fot. FreeZioła w kuchni są niezwykle potrzebne. Fot. Freepikpik
Zioła w kuchni są niezwykle potrzebne. Fot. FreeZioła w kuchni są niezwykle potrzebne. Fot. Freepikpik

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świeże zioła powinny znajdować się w każdej kuchni. To nieodłączny element wielu pysznych dań. Okazuje się jednak, że mają również inne, bardzo ważne zastosowanie. Wystarczy, że postawimy te zioła na parapecie przy oknach, a pozbędziemy się uciążliwych komarów z naszego domu. 

Mięta  to niezwykle aromatyczne zioło, więc nic dziwnego, że wielu z nas uwielbia dodawać ją do napojów, deserów, ale i potraw. Ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w medycynie. Warto uprawiać ją więc w swoim ogródku bądź na parapecie czy na balkonie, by zawsze mieć do niej stały dostęp. Okazuje się również, że świetnie radzi sobie z niechcianymi gośćmi.

Zioła, które musisz mieć w domu. Odstraszają komary jak nic innego

Miętę doceniamy nie tylko ze względu na walory smakowe, ale też zdolność odstraszania owadów, takich jak muchy czy komary. Nie jest to też roślina lubiana przez pająki, których widok u wielu osób wywołuje ogromne przerażenie. Wystarczy więc posadzić miętę w doniczce i postawić ją na parapecie, aby skorzystać z jej wielu zalet.

Uprawa mięty w domu - jak ją hodować?

Uprawa mięty nie jest trudna. Aby wyhodować ją w doniczce, nie potrzeba dużego doświadczenia ani żadnych specjalnych umiejętności. Można poprosić o sadzonkę osobę, która już uprawia miętę bądź kupić doniczkę w sklepie czy na targu i przesadzić ją w odpowiednie miejsce. Możemy też umieścić gałązkę z listkami w naczyniu z wodą, a gdy wypuści korzenie, przesadzić ją do doniczki.

Warto pamiętać o tym, by wybrać odpowiednio dużą doniczkę, gdyż roślina ta potrzebuje sporo miejsca na rozwój korzeni. Należy też zwrócić uwagę na to, czy na dnie doniczki znajdują się otwory umożliwiające odprowadzenie nadmiaru wody. Przed wsypaniem ziemi warto ułożyć na dnie warstwę keramzytu lub małych kamyczków, które zapewnią drenaż. Nie można zapominać o tym, że mięta lubi być często podlewana. Należy jednak uważać, aby jej nie przelać. Roślina ta preferuje także częściowo zacienione stanowiska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także