PoradyZnany dietetyk zdradza, co najlepiej zamówić w McDonald's. Wybrał tylko dwie rzeczy

Znany dietetyk zdradza, co najlepiej zamówić w McDonald's. Wybrał tylko dwie rzeczy

co najlepiej zamówić w McDonald's - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook; konto: dr Michał Wrzosek
co najlepiej zamówić w McDonald's - Pyszności; foto: Canva oraz Facebook; konto: dr Michał Wrzosek

06.01.2023 12:00, aktual.: 06.01.2023 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy w McDonald's można zjeść zdrowo? To za dużo powiedziane, ale jak udowadnia pewien znany dietetyk, można chociaż dokonać najmądrzejszego możliwego wyboru. Co najlepiej zamówić z McDonald's? Dowiesz się z tego artykułu.

Michał Wrzosek to bardzo popularny w mediach społecznościowych i na YouTube dietetyk, udzielający praktycznych porad żywieniowych i zakupowych. Znamy go już między innymi z odnalezienia zdrowych jogurtów owocowych w supermarkecie. Czy mógł narzucić sobie jeszcze trudniejsze zadanie? Jak za chwilę się dowiesz - zdecydowanie tak.

Tym razem bowiem Michał Wrzosek wziął pod lupę ofertę sławnej (czy może - niesławnej?) sieci restauracji typu fast food: McDonald's. Najbardziej popularna restauracja świata zdecydowanie nie słynie z serwowania samego zdrowia na talerzu. To zresztą mało powiedziane. Sprzedawane przez nich burgery i frytki były już wielokrotnie krytykowane przez wielu ekspertów od świadomego żywienia, a wokół samej sieci narodziło się tyle samo skandali, co oferowanych przez nich burgerów.

Co najlepiej zamówić w McDonald's zdaniem dietetyka?

Jak podkreśla Wrzosek, jego opinia powstała na zasadzie hipotetycznego "gdybym musiał zjeść w McDonald's....". Nie jest bowiem tak, że jest to dobra decyzja. Ale można spróbować ograniczyć "straty" zdrowotne.

Takich miejsc unikam jak ognia. Szukając do zjedzenia czegoś na mieście, zawsze staram się znaleźć jakąś zdrowszą alternatywę, ale powiedzmy, że nie mam wyboru.

- Mówi dietetyk.

Co więc Michał Wrzosek wybrałby do zjedzenia w McDonald's? Jak twierdzi w filmie ze swojego kanału na YouTube, zamówiłby wtedy coś, co ma dużo białka i mało nasyconych kwasów tłuszczowych. Błonnik i warzywa również byłyby tam mile widziane. Czy takie życzenia Wrzoska da się w ogóle spełnić w McDonald's?

W końcu dietetyk musiał dokonać tej trudnej decyzji. Co postanowił? Wybór padł na sałatkę z sosem jogurtowo-koperkowym, ale przecież tyle nie wystarczy, by się najeść. Michał Wrzosek domówił więc klasycznego McWrapa z chrupiącym kurczakiem.

A poniżej filmik z naszego kanału na YouTube z czymś totalnie klasycznym. Oto przepis na tradycyjny bigos staropolski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także