Zrobiłam na urodziny zamiast tortu. Siostra doceniła, teść dał kilka gwiazdek

Uwielbiam tiramisu, ale nie jest to deser, który mogą spożywać wszyscy ze względu na zawartość kawy, a nieraz także alkoholu. Dlatego na uroczystości rodzinne lepiej sprawdzają się owocowe wersje, na przykład z mango. Już po pierwszej łyżce masz ochotę się rozpłynąć.

Mangomisu to deser na specjalne okazjeMangomisu to deser na specjalne okazje
Źródło zdjęć: © Pyszności
Anna Galuhn

Przeglądając przepisy na owocowe wariacje na temat oryginalnego włoskiego deseru, natknęłam się na mangomisu i ten pomysł od razu skradł moje serce. Jednak szybko okazało się, że nie ma jednej słusznej receptury, dlatego postanowiłam złożyć deser według własnego uznania z dwoma pysznymi warstwami kremu i plasterkami soczystego mango.

Warstwowe deserki a la Kinder Bueno. Pokochają je zarówno maluchy, jak i dorośli

Jak pokroić mango w cienkie plasterki?

Najprostszy sposób na mango nie przewiduje wyciągania pestki w pierwszej kolejności. To podstawowy błąd, który skutkuje porozrywanymi kawałkami owocu i mnóstwem soku na kuchennej desce. O wiele łatwiej jest obrać owoc ze skórki, a następnie odkrajać plasterek po plasterku, aż do pojawienia się twardej pestki. W ten sposób uzyskasz gotowe kawałki mango do przełożenia deseru. W takiej formie sprawdzą się również w deskach przekąskowych oraz w sałatce.

Przepis na mangomisu

Śmietankę szybciej ubijesz na sztywno, gdy miska i końcówki od miksera będą schłodzone. Włóż je do lodówki na ok. 30 minut przed ubijaniem śmietany.

Składniki:

  • 1 mango,
  • 2 żółtka,
  • 4 łyżki cukru pudru,
  • 250 g mascarpone,
  • 250 g śmietanki kremówki 36 proc.,
  • 1 opakowanie podłużnych biszkoptów (u mnie zeszło 27 sztuk),
  • sok z połówki limonki,
  • 1 łyżka miodu,
  • kakao do oprószenia.

Sposób przygotowania:

  1. Mango obierz ze skórki i od razu pokrój w cienkie plastry, pozostawiając pestkę. Połowę zostaw do przełożenia deseru, a połowę zblenduj na mus.
  2. Przygotuj poncz do nasączenia biszkoptów: wymieszaj 200 ml ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z limonki i łyżką miodu. Odstaw do wystygnięcia.
  3. W osobnej misce utrzyj żółtka z 2 łyżkami cukru pudrem do konsystencji gęstej piany. Łyżka po łyżce dodawaj serek mascarpone. Wymieszaj z musem mango i wstaw do lodówki.
  4. W kolejnej misce ubij śmietanę z pozostałym cukrem.
  5. Biszkopty na pierwszą zanurzaj na krótko w ponczu i układaj ciasno obok siebie – u mnie na jedną warstwę zeszło 9 biszkoptów.
  6. Na biszkopty wyłóż krem o smaku mango, a na nim poukładaj połowę plasterków owocu.
  7. Przykryj drugą warstwą nasączonych biszkoptów. Następnie połóż połowę bitej śmietany, a na niej pozostałe plasterki mango.
  8. Ułóż trzecią warstwę nasączonych biszkoptów. Przykryj pozostałą bitą śmietaną.
  9. Oprósz kakao przesianym przez drobne sitko.


Źródło artykułu: Pysznosci.pl
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ