PrzepisGotowała zupę. Gdy tylko wyszła z kuchni, teściowa wykorzystała chwilę

Gotowała zupę. Gdy tylko wyszła z kuchni, teściowa wykorzystała chwilę

Zupa od teściowej- Pyszności, źródło: Canva
Zupa od teściowej- Pyszności, źródło: Canva
Ewa

25.05.2023 19:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prosta zupa okazała się być źródłem konfliktu. Kiedy kobieta zobaczyła, co zrobiła teściowa, nie wytrzymała. Długo jej tego nie wybaczy.

Historie o teściowych z piekła rodem sprawiają, że zaczynamy doceniać to, co sami mamy. Jednym z najbardziej kryzysogennych tematów w relacjach rodzinnych okazuje się być kuchnia. Zaglądanie do garnków przez teściową może zakończyć się niemałym konfliktem. Przekonała się o tym użytkowniczka jednego z internetowych forów, skrywająca się pod nickiem "Jeszcze jedna synowa".

Zupa pełna konfliktu

Internetowe fora to miejsca, gdzie użytkownicy mogą podzielić się swoimi przykrymi doświadczeniami i gorzkimi refleksjami pod płaszczem anonimowości. Dzięki temu nie narażają się na zidentyfikowanie i dodatkową eskalację problemu, znajdują za to ujście swoim emocjom. Jednym z popularnych wątków jest dzielenie się swoimi doświadczeniami na temat życia z teściową.

Użytkowniczka opowiedziała historię, jak to zwykła zupa spowodowała, że kobieta zagotowała się w środku, oczywiście przez swoją teściową.

Moje teściowa też jest nieźle zryta. Wczoraj gotowałam pyszną zupkę. Dałam tyle, co zwykle ziemniaków, marchewków itd. Po jakimś czasie patrzę do garnka, a tam prawie nic nie pływa. Patrzę do miski dla psa, a tam moje warzywka.... Szlag mnie trafił. Zupy nie skończyłam gotować. ONA to zrobiła. (pisownia oryg.)

Teściowa przejęła kuchenną pałeczkę i dokończyła zupę, oczywiście robiąc ją po swojemu.

Zupa od teściowej- Pyszności, źródło: Canva
Zupa od teściowej- Pyszności, źródło: Canva

"Olałam tę zupę"

W odpowiedzi na kuchenną samowolkę mamy męża, kobieta zbuntowała się i odmówiła jedzenia tej zupy. Wyraźnie pokazała tym, że zachowanie teściowej jest niestosowne i nieodpowiednie.

Konflikt synowej i teściowej należy rozumieć jako pole kobiecych potrzeb i lęków. Obie panie mają swoje historie, optykę potrzeb i narracje. Teściowa obawia się utraty więzi z synem, być może separacji z nim. Często ma skłonności apodyktyczne i niewielki stopień otwartości na zmiany, których się obawia dla siebie i dla swoich bliskich - mówi psycholożka Urszula Struzikowska- Marynicz w wywiadzie dla portalu "Hello Zdrowie"
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także