PrzepisBosacka zdradza całą prawdę o polskich truskawkach. Niewielu ma świadomość

Bosacka zdradza całą prawdę o polskich truskawkach. Niewielu ma świadomość

Polskie truskawki uważane są za najlepsze na świecie (TikTok, pexels)
Polskie truskawki uważane są za najlepsze na świecie (TikTok, pexels)
05.06.2023 12:23, aktualizacja: 05.06.2023 15:43

Choć niewielu o tym wie, że polskie truskawki uważa się za najlepsze w Europie. Niektórzy idą dalej i twierdzą, że są one najwspanialsze na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być kilka, a o niektórych mówi Katarzyna Bosacka.

Truskawki gruntowe pojawią się w sklepach i na targach w połowie czerwca. Od kwietnia i maja możemy kupować owoce importowane z Hiszpanii, Cypru lub Grecji. Na półkach sklepowych da się od niedawna zauważyć również truskawkę szklarniową. Ta ostatnia często osiąga bardzo wysokie ceny.

Dlaczego polskie truskawki są najlepsze na świecie? Bosacka wyjaśnia

Znana z programu "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" prezenterka przyjrzała się bliżej owocom. Od razu podkreśliła, że gruntowe smakują o wiele lepiej niż szklarniowe. Wytłumaczyła również, dlaczego polska Fragaria×ananassa ma tak wyjątkowy aromat.

Jeśli weźmiemy truskawkę kaszubską, to różnica pomiędzy bardzo chłodną nocą na Kaszubach, a bardzo ciepłym dniem jest bardzo duża. To powoduje, że nasze truskawki są słodkie i kwaśne jednocześnie - mówi w filmiku na TikToku.
Truskawki w Polsce mają wielu fanów (pexels)
Truskawki w Polsce mają wielu fanów (pexels)

Podkreśliła także, że gruntowe owoce pojawią się w sklepach dopiero w połowie czerwca. Póki co kupować możemy szklarniowe (które potrafią być bardzo drogie, ale mniej smaczne) oraz importowane. Na te ostatnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Nasze podejrzenia szybko wzbudzi wygląd szypułek. Jeśli są matowe, opadają i trudno je oderwać od owocu, to znaczy, że czerwony przysmak przeszedł niesamowicie długą drogę. To bardzo istotne, dlatego powinniśmy na to zwracać uwagę.

Internauci dorzucili swoje trzy grosze. "Nie wiem, kto tak uważa"

Użytkownicy TikToka wyrazili swoją opinię na temat polskich truskawek. Niektórzy pochwalili się nawet, że sami hodują owoce i są zawsze przepyszne. Inni nie zgodzili się z twierdzeniem, że te polskie są najlepsze.

"Nie lubię polskich truskawek, są zawsze wodniste, kwaśne i zdychają po dwóch dniach" - czytamy w komentarzu.

Kolejna internautka dodała:

"Nie wiem kto tak uważa. Chyba tylko Polacy... Najlepsze jadłam w Turcji. Kto w ogóle lubi kwaśne truskawki?".
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także